Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Zlecę] Fazowy regulator mocy ok. 2kW sterowany przez usb z komputera

azk_ 11 Mar 2015 21:02 441 0
  • #1 11 Mar 2015 21:02
    azk_
    Poziom 2  

Poszukuję możliwości sterowania mocą grzałki zdalnie na odległość z komputera poprzez port USB. Nie jestem elektronikiem, jako informatyk poznałem podstawy elektroniki i automatyki, ale sam takiego urządzenia nie wykonam. Gotowego nie znalazłem. Choć na przykład znalazłem "Uniwersalna karta portów na USB AVT414". Gdyby taką kartą można sterować modułem regulatora fazowego byłoby ok. Można ją łatwo oprogramować. Znalezione regulatory mają potencjometr cyfrowe lub analogowe, ale manualne. Obecnie sam takiego używam. Problem polega na tym, że w czasie pracy nie jestem w domu i pozostaje "zdalne sterowanie telefoniczne domownikiem", a z tym bywa różnie. Stany urządzenia monitoruję odczytami po RS485, ale nie mogę zdalnie regulować grzałki. Pracuję non stop przy komputerze i mam zdalnie połączony komputer monitorujący, więc nie ma problemu z kontrolą i sterowaniem online. Samo sterowanie nie jest non stop, ponadto jeżeli jest problem z płynną zmianą mocy, może to być kilka stanów.
    Przewidywany budżet do 300 zł (wnioskuje po cenach modułów które przeglądałem)
    Czas możliwie krótki, do uzgodnienia.
    Umowa lojalnościowa, płatność np. przesyłka za pobraniem, do uzgodnienia.
    Proszę o kontakt.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo