Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Harman Kardon + gramofon (nie gra) + dziwna zaślepka

11 Mar 2015 22:04 1395 15
 • Poziom 10  
  Posiadam wzmacniacz Harman Kardon 655, do którego podłączyłem gramofon Dual, do wejścia Phono 1(MM), i tu pojawił się problem - prawie w ogóle nie słychać muzyki, nawet po przekręceniu regulatora głośności na 80% wydobywający się dźwięk jest bardzo cichy.
  Moją uwagę zwróciła dziwna zaślepka, w jednym z dwóch gniazd typu cinch w wejściu Phono2 (MC). Znalazłem w internecie instrukcje użytkownika tego wzmacniacza i o ile dobrze zrozumiałem (bo jest po Angielsku) to przy korzystaniu z jednego z dwóch wejść Phono1 lub Phono2, drugie nieużywane powinno być zaślepione - mam nadzieję, że to jest przyczyną cichego dźwięku, a nie uszkodzenie elektroniki Harmana.
  Dodam jeszcze, że przy podpięciu innych źródeł dźwięku, wszystko działa jak należy.
  A teraz ta zaślepka (zdjęcie poglądowe poniżej) - nie wiem skąd wziąć drugą, poza tym doczytałem gdzieś, że występują zaślepki zwarciowe i bezzwarciowe, a ja nie wiem nawet który mam model.

  Harman Kardon + gramofon (nie gra) + dziwna zaślepka

  Bardzo proszę o pomoc kogoś znającego się w tej materii.
 • Poziom 26  
  A czy kolega przełączył ten gramofon na to weście z którego wyjął tą zagłuszkę?Te wtyczki służą do "wyłaczenia" nie używanego toru, aby nie wprowadzał ew, zakłuceń.Ale powinny byc 2 szt.Ok może ich teraz w ogóle nie być.Ustaw sobie wejscie powiedzmy phono 1 i bez podłączonego gramofonu dotknij sie do kabli cinch .które to mają byc wpięte w WYJŚCIE gramofonu.Oczywiście te kable mają być wpięte w WEJSCIE PHONO1.Tylko błagam rób to niskim poziomie głośności.Jeżeli będzie buczeć to ok z H. K. itrzeba szukać w gramofonie .No i odwrotnie.Po prostu pomyśl
 • Poziom 10  
  Gramofon na pewno jest w porządku, słuchałem przez inny wzmacniacz. Podłączyłem do Phono1 kabel cinch i dotykałem palcami, w głośnikach strzelało, to samo przy Phono2 - czytli teoretycznie powinno być w porządku.
  A odnośnie tych zaślepek, twierdzisz że nie są wcale potrzebne podczas używania tylko jednego wejścia gramofonowego ? Ja myślałem, że brak drugiej zaślepki powoduje problem z cichą muzyką.
 • Poziom 26  
  No to podłącz to w zestaw i już.
 • Poziom 10  
  Podłączyłem, ale jest tak jak napisałem w pierwszym poście, czyli muzyka jest bardzo cicha. Na regulatorze głośności mam 80% a słychać jakby było na 10%.
 • Poziom 26  
  [quote="Dymion_N_S"]Gramofon na pewno jest w porządku, słuchałem przez inny wzmacniacz. Podłączyłem do Phono1 kabel cinch i dotykałem palcami, w głośnikach strzelało, to samo przy Phono2 - czytli teoretycznie powinno być w porządku.
  To nie ma strzelac tylko BUCZEĆ JAK DIABLI.Może kabel jest uszkodzony?
 • Poziom 10  
  No właśnie, sprawdziłem inne wejścia i buczy bardzo głośno, w wejściach Phono1 i 2 bardzo cicho, czyli oznacza to, że Harman jest uszkodzony ? A właściwie tylko ta część, która jest odpowiedzialna za sygnał z gramofonu ?
 • Pomocny post
  Poziom 26  
  No to przykro mi :cry: ,Ale te zaślepki nie mają nic wspólnego z tym problemem :cry:
 • Poziom 10  
  Dziękuję za pomoc, zatem wzmacniacz do naprawy :/
 • Poziom 26  
  Przecież podłącz ten gramofon na aux np. i pewnie będzie głośniej.Ale tak nie może być, ale możesz sprawdzic
 • Poziom 10  
  Zdanek15 - z tego co mi wiadomo, gramofon nie będzie działał na innym wejściu wzmacniacza, jeśli posiada wkładkę MM lub MC, a mój posiada MM, zdaje się że tylko wkładka piezoelektryczna nie potrzebuje preampa.
 • Poziom 26  
  Oczywiście że masz rację!!!!Ale chwilowo skoro tamto właściwe wejście nie działa możesz go podłączyć pod AUX zapewne będzie głośniej.Oczywiście nie bedzie korekcji ...etc ale z braku laku :D.Oczywiście to rozwiązanie jest prowizoryczne , ale sprawdzisz czy jest głosniej na AUX czy na uszkodzonym PHONO, no do czasu naprawy, ale za chwile zassam schemat tego radia?Ciekawe
  Ale to ci się przyda!
  http://elektrotanya.com/harman_kardon_pm655_sm.pdf/download.html
 • Poziom 10  
  Schemat ściągnąłem już wcześnie ze strony "hifiengine" - chociaż do niczego mi się nie przyda, nie jestem elektronikiem. Co prawda, za młodego robiło się różnego rodzaju migacze, syreny, a nawet radio, jednak do takiego sprzętu jak Harman absolutnie nie będę się zabierał :)
 • Poziom 26  
  Sorki że długo to trwało , ale niedośc ze masz schemat to tam jest przełącznik czułości wejść Phono z tyłu.Mogę sie mylić ale chciałem w miarę szybko odpisać
 • Poziom 10  
  Z przodu jest przełącznik czułości, jednak jej zmiana nic nie daje, dźwięk cały czas jest cichy. A co do schematu, to tak jak pisałem wyżej, nie mam praktyki, umiejętności, oraz odpowiedniego sprzętu by się samemu za naprawę zabierać.
 • Poziom 26  
  Myślę że ta naprawa jest banalna , ale masz racje.Ktoś ci to zrobi za parę groszy.Cieszy mnie że ustaliliśmy problem, rozwiązanie to już Twoja sprawa .Pozdrawiam.