Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

1.9 TDI Dziwne Zachowanie samochodu

Wizard1992 12 Mar 2015 00:48 1308 16
Testo
    Wizard1992
    Level 8  
    Witam serdecznie. Mam problem z samochodem marki VW Passat 1.9 tdi 110 km 1998r.
    Problem zaczyna się przy odpalaniu ( świeci się kontrolka świec żarowych) po odpaleniu i przejechaniu kilku metrów samochód gaśnie zegary dziwnie się zachowują gaśnie cała elektryka tj. Światła, radio, nie ma żadnego wspomagania i po ok 2-3 sek wszystko wraca do normy, tak dziwnie samochodem szarpie. Gdy się auto zagrzeje to problemu wgl nie ma. Jest to bardzo niebezpieczne gdyż jadąc rozpędzony tracę kontrole nad pojazdem. Nie mam pojęcia co sie dzieje z samochodem. Jeśli ktoś miał podobny przypadek, proszę o pomoc.
  • Testo
  • Testo
    Wizard1992
    Level 8  
    Nie robiłem diagnostyki. Ale robiłem taki test: odpaliłem i zacząłem jechać z wieloma odbiornikami prądu tj. Radio+subwoofer, lampki, reflektory, ładowarka 12v i po 300 m samochód zgasł a z nim cała elektryka i zaraz za chwile załapał sam od siebie. Ale gdy ruszyłem na zimno bez żadnych odbiorników prądu, jest okej. Kontrolka świec zarowych nie swieci się przy tej awarii. Czyżby alternator kończył żywot ? A może jakieś styki zaśniedziałe ?
    heretapawel
    Level 23  
    To może chociaż ładowanie zmierzysz?
    Wizard1992
    Level 8  
    Jutro mam wolne to sprawdze. Postaram sie nagrać jakiś film. Bo może nie dość dostatecznie to opisałem, i nie każdy zrozumie o co mi tak naprawdę chodzi.
    CommonRail
    Level 27  
    Masz zgnitą instalację. Trzeba pruć i szukać. Diagnostyka na początek, bez tego ani rusz.
    Wizard1992
    Level 8  
    Co mam dokładnie sprawdzić na tej diagnostyce ? Zczytać i spisać błędy to wiem. Ale czy coś jeszcze ? Jakieś kanały, geupy itp. ?
    CommonRail
    Level 27  
    Czy silnik gaśnie w trakcie tych anomalii? Załóż sobie kontrolkę na zasilaniu komputera i pompy wtryskowej i sprawdź czy gasną w momencie jakzaczyna wariować. Będzie to oznaczało, że giną zasilania i tam trzeba będzie szukać. Nie masz jakiegoś niefabrycznego alarmu/odcięcia zapłonu?
    Wizard1992
    Level 8  
    Tak, silnik gaśnie i za moment odzyskuje moc(nie trzeba drugi raz odpalać) tak jak by brakło paliwa na moment. Przy czym ginie również cała elektryka. Jak wcześniej wspominałem wskaźnik prędkości powoli opada ale nie tak normalnie lecz tak jak by drży cały czas.
    sigwa18
    Level 40  
    Przypadłość passatów to zbiera się woda pod dywanikiem w nogach kierowcy i wiązka która leci po lewej stronie gnije i moduł komfortu też razem z nią.
    Wizard1992
    Level 8  
    Modul jest suchy i wszystko zostało sprawdzone.
    Wizard1992
    Level 8  
    A jak sprawdzić wiązkę przy ecu ?
    sigwa18
    Level 40  
    Najpierw zajrzyj do "pudełka" z komputerem sinika czy tam nie zebrała się woda. Jest na podszybiu po stronie kierowcy.
    ciabbares
    Level 12  
    Wizard1992 wrote:
    Tak, silnik gaśnie i za moment odzyskuje moc(nie trzeba drugi raz odpalać) tak jak by brakło paliwa na moment. Przy czym ginie również cała elektryka. Jak wcześniej wspominałem wskaźnik prędkości powoli opada ale nie tak normalnie lecz tak jak by drży cały czas.

Nie sądzę by to był chwilowy brak paliwa, elektryka by nie wariowała.
    Na początek sprawdź spadek napięcia przy odpalaniu (możliwe że akumulator padlina), potem napięcie ładowania następnie masy aku-silnik i aku-karoseria i poszukaj masy przy module pod nogami. Teraz sterownik na podszybiu czy czasem wilgoci nie zaczerpnął
    Kontrolnie możesz wymienić przekaźnik pompy paliwa (lubiąca padać 109), ewentualnie główny przekaźnik zasilania
    Tyle możesz zrobić bez komputera
    Tomecik
    Level 10  
    Mogą to być zimne luty na przekaźniku.

Jakim przekaźniku?
    Reg. 3.1.11. Zabronione jest publikowanie wpisów nie zawierających merytorycznej treści.
    Mod.[CameR]
    klimek2555
    Level 11  
    Sprawdż kabel minus na silnik i karoserie , może przełamany ,bezpieczniki na akumulatorze jak są.
    Diagnostyka auta