Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PA4580 - Wibracje przy wirowaniu.

mczapski 12 Mar 2015 09:09 681 0
  • #1 12 Mar 2015 09:09
    mczapski
    Poziom 38  

Aż dziw, że nie znalazłem miarodajnej odpowiedzi na mój problem. Otóż pralka już leciwa, ale była zadbana i mało intensywnie użytkowana więc mogłaby dalej funkcjonować. Były wymieniane łożyska, amortyzatory i może coś jeszcze. Ale ostatnio przechodzi sama siebie i mnie zarazem. Przy wirowaniu szybkim lub zredukowanym z dużym wsadem i małym tłucze niemiłosiernie oraz chodzi po podłodze. Ogląd nic nie wnosi. Łożyskowanie bez luzów, amortyzatory raczej poprawne. Na wszelki wypadek kupiłem ten pojedynczy właśnie wymieniam (właściwie to tylko skorodowany). Szczegółowe oględziny pozwoliły na stwierdzenie, że hałas to wynik obijania dolnej tylnej części zbiornika o obudowę (taka krawędź za obciążnikiem dolnym). Ponadto oś zbiornika jest odchylona od osi obudowy o ok 1-2 stopnie kątowe. Oba prawe amortyzatory też jakby odchylone od pionu (w płaszczyźnie prostopadłej do osi bębna i równoległej do czoła pralki) o podobny kąt. I zupełnie nie znajduję przyczyny ani sposobu ustawienia tego inaczej. Stąd moje publiczne pytanie, czy ktoś coś na temat może podpowiedzieć.
    I tak dla własnej satysfakcji na wadze łazienkowej mierzyłem siły amortyzatorów. Dwa 55 N pokazały 0k 19 kg przy pełnym wciśnięciu (różnica może 1 kg) i wymontowany 80 N pokazuje 38 kg (nowy zamontowany). Czyli właściwie żadnych wniosków.

0 0