Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pentagram CERBERUS P6363 - Brak internetu, ograniczony dostęp

12 Mar 2015 10:30 2181 7
  • Poziom 9  
    Witam!

Mam duży problem z routerem Pentagram CERBERUS P6363.

Posiadam internet światłowodowy do którego podpięty jest router NETIS i do tego właśnie routera jest podłączony ten pentagram.

Czytałem na temat jego konfiguracji, sporo osób miało problemy z tym sprzętem ale nie dostałem odpowiedzi.

Już konfigurowałem routery ale tylko tp-linki które nie utrudniają życia jak ten.

Problem polega na tym że jak skonfiguruje router to dostęp mam ograniczony, nie ma neta. a nawet jak wyskoczy połączony to i tak zachowuje się jakby był ograniczony.

Wyskakują komunikaty różnie raz jedne raz drugi raz trzecie Pentagram CERBERUS P6363 - Brak internetu, ograniczony dostęp Pentagram CERBERUS P6363 - Brak internetu, ograniczony dostęp Pentagram CERBERUS P6363 - Brak internetu, ograniczony dostęp

Czyli coś robię źle, dlatego kieruje do was pytanie jak go skonfigurować aby działał poprawnie.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Masz internet po światłowodzie to czemu podpinasz dodatkowy drugi router.

Możesz co najwyżej użyć go jako AP i switch'a.
  • Poziom 9  
    Aby właśnie jako AP go użyć. Chce rozesłać dalej internet tam gdzie nie sięga z pierwszego wifi.

Dodano po 4 [minuty]:

Dodam że jak skonfiguruję go tak samo jak pierwszego i podepnę jako pierwszego to też nie ma neta ani wifi ani z kabla.

Co dziwne (już jako drugi router) jak zmienię z PPPOE na DHCP po pokazuje mi że jest połączony. A i tak nie ma neta.

Pentagram CERBERUS P6363 - Brak internetu, ograniczony dostęp
    Jakie IP ma pierwszy router ?

Na P6363 masz wyłączyć DHCP i ustawią adres z tej samej podsieci co pierwszy router, ale z poza jego puli DHCP.

Ustawienia WiFi według uznania, ale najlepiej takie same jak na pierwszym routerze, tylko inny kanał.
  • Poziom 9  
    pierwszy jak i drugi ma ip. 192.168.1.1
    DHCP wyłączony na drugim. kanały są różne

pierwszy router ma Pentagram CERBERUS P6363 - Brak internetu, ograniczony dostęp

i dalej to samo

Dodano po 2 [minuty]:

Adres IP. WAN 10.0.3.6 pierwszego
    Na drugim zmień IP np na .192.168.1.250.

Nie mogą być dwa takie same adresy IP w sieci.
  • Poziom 9  
    Niestety nic to nie dało.

Jedynie co udało mi się to pentagrama podłączyć do sieci jako pierwszy router, ale netis jako drugi już nie dal rady ze względu że nie da się w nim maca zmienić.

Mimo to zależy mi aby pentagram był drugi.
  • Poziom 9  
    Da się coś jeszcze zrobić czy zostaje mi wymiana na inny router?