Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Chrysler Voyager - Brak wstecznego gdy ciepły Chrysler Voyager AWD 1998r. A604

sektorone 12 Mar 2015 14:08 4938 6
 • #1
  sektorone
  Level 10  
  Witam

  3 dni temu zakupiłem Grand Voyagera 1998r, 3.8L AWD. Oczywiście u sprzedawcy i w dniu zakupu wszystko działało, jednak dnia następnego pojawiły się problemy z automatyczną skrzynią biegów. Po nagrzaniu się oleju samochód traci 4ty bieg i bieg wsteczny. Sprawdziłem olej w skrzyni, było go 1,5l ponad stan [sprawdzanie na ciepło przy włączonym silniku]. Zmieniłem filtr i olej na Mopar ATF+4. Objawy pozostały takie same, jednak występują trochę później, przy trochę wyższej temperaturze oleju [może jakoś oleju ma tu znaczenie?]. Sprawdzałem skrzynię w "limp mode" [zarówno po odłączeniu solenoidów sterujących, jak i po wypięciu bezpiecznika EATX], objawy takie same, gdy zimny, wszystko działa, po nagrzaniu brak wstecznego, brak 4 biegu.

  Dziś pojawiło sie też wahanie przy wrzucaniu biegów do przodu [trzeba było podbić obroty do 2000].

  Proszę o pomoc, bo w przyszłym tygodniu muszę tym samochodem zrobić 5000km ;-)
 • #2
  romuald-f
  A/T specialist
  Ponownie wykonaj pomiar oleju w skrzyni biegów.
  Uruchom silnik, wyciągnij miarkę oleju, stan powinien być przy kresce cold (skrzynia nie rozgrzana). Jeżeli skrzynka jest rozgrzana (po przejechaniu 15-20km.) na uruchomionym silniku, wyciągnij miarkę, stan oleju powinien być przy kresce hot.
 • #3
  sektorone
  Level 10  
  Tak własnie wyglądał pomiar, stan oleju jest ok.
 • #4
  sektorone
  Level 10  
  I jeszcze jeden ciekawy objaw: przy 4000rpm podczas jazdy pojawia się odcięcie [paliwa lub zapłonu - nie wiem]. Występuje tylko na 4tym biegu [o ile w danym momencie działa], na 3cim biegu silnik kręci się do końca.
 • #5
  prochu1972
  Level 13  
  Obawiam się , że bez wyjęcia skrzyni się nie obędzie. Wygląda na wytarcie tarczek, lub uszkodzenie oringów w koszach
 • #6
  Maly121223
  Level 2  
  Witam mam problem z swoja skrzyniom nie mam 3 i 4 biegu stan oleju jest taki jaki powinien byc . czy szykuie mi sie wymiana skrzyni?
 • #7
  romuald-f
  A/T specialist
  Wymiana nie, ale demontaż z autka. Urwany wybierak 3-4 biegu. Chrysler Voyager - Brak wstecznego gdy ciepły Chrysler Voyager AWD 1998r. A604