Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zestaw alarmu GSM. Jaki? Satel? Elmes? Erda? Chuango? Hestia? co jeszcze?

Dedis 12 Mar 2015 14:35 6177 19
  • #1 12 Mar 2015 14:35
    Dedis
    Poziom 9  

Witam.
    Znalazłem wiele tematów dot. alarmów GSM, ale większość jest sprzed kilku lat, a rynek idzie do przodu...
    Chodzi o zestaw alarmowy do garażu:
    - moduł GSM
    - czujka ruchu
    - syrena
    - 2x pilot
    - zasilanie awaryjne

Tradycyjnym wyborem był chyba zawsze Satel Micra, ale pojawiła się konkurencja:
    - Elmes
    - Erda
    - Chuango
    - Hestia
    - co jeszcze?

Czy warto zwrócić uwagę na te produkty?

• #5 12 Mar 2015 16:01
    Dedis
    Poziom 9  

Jeśli mogę zapytać jakie są różnice między tym zestawem a np. Micrą?
    Oczywiście pod kątem zwykłego użytkownika w prywatnym garażu. (mam nikłe doświadczenie z alarmami i sugeruję się w dużej mierze parametrami podawanymi przez producenta).

• Pomocny post
    #6 12 Mar 2015 16:16
    sosarek
    Poziom 43  

Przede wszystkim Micra pozwala na podpięcie czujników przewodowych (kontaktron na bramie i czujnik ruchu wewnątrz), dodatkowo masz kontrolę stanu zasilania sieciowego jak i akumulatora, obsługa również za pomocą pilotów z możliwością informacji o uzbrojeniu/rozbrojeniu za pomocą sygnalizatora (szczeknięcie).

• Pomocny post
    #7 12 Mar 2015 16:47
    bhtom
    Poziom 35  

Witam,

Micrę możesz rozbudować o czujkę dymu, niekoniecznie musi być przewodowa - może być MSD-300. Może być też czujka zalania MFD-300. Micrę możesz tak skonfigurować aby mieć tylko cichy alarm (poprzez powiadomienie GSM). Do potwierdzenia załączenia/wyłączenia czuwania podłączasz buzzer. Po co wszyscy w około mają wiedzieć, że masz alarm w garażu...

Pozdrawiam.

• #8 12 Mar 2015 18:58
    Dedis
    Poziom 9  

Do erdy protecta też można dwa przewodowe czujniki podpiąć (wg specyfikacji).
    Rzeczywiście nie ma kontroli zasilania i trochę dziwne, że nie ma "szczekania".
    Jeśli chodzi o czujkę dymu i cichy alarm to chyba (dla mnie) jest to mało istotne.
    Szczerze mówiąc spodziewałem się większych uchybień :)
    Może się mylę, ale wydaje mi się że jest to niezła alternatywa dla Micry dla kogoś komu nie przeszkadza mniejsza możliwość konfiguracji. No i jest w końcu jakieś 250zł tańsza.

• #9 12 Mar 2015 19:01
    fred4u
    Poziom 21  

Dedis napisał:
    Przyciągnęły mnie dobra cena i krajowy producent.

Przecież to "ordynarny" chinol. Z tych badziewnych.
    Minimum przyzwoitości to Elmes, ich czujki nie są złe ale centrala pozostawia trochę do życzenia..
    Zobacz jeszcze litewskiego ELDES-a, lepsze to niż "chinol z aliexpress".

• #10 12 Mar 2015 19:17
    Dedis
    Poziom 9  

Rozumiem.
    Elmes jest w cenie Micry, więc chyba nie ma co kombinować w takim razie.
    Eldes, jest chyba dosyć słabo dostępny w PL...

• #11 12 Mar 2015 19:21
    sosarek
    Poziom 43  

@Dedis Nie patrz tylko na cenę, ale także dostępność sprzętu (by za chwilę go nie wcięło z rynku), wsparcie producenta, możliwości serwisowania, ew.rozbudowy itp.
    Zawsze możesz nabyć jakiś moduł GSM, radiolinię, sygnalizator, zasilacz buforowy, czujniki i złożyć coś samemu.

• #12 12 Mar 2015 20:48
    buszmen78
    Poziom 16  

@Dedis
    Zobacz na zestaw: NeoGSM-PS, RF-4-2K, antena, obudowa, 7Ah.
    Masz do dyspozycji piloty, sterowanaie SMS/CLIP, wejścia DEOL, zasilanie buforowe, łatwo zrobić podsłuch na mikrofonie itd.

• #13 12 Mar 2015 21:07
    bhtom
    Poziom 35  

Witam,

Dedis napisał:
    Jeśli chodzi o czujkę dymu i cichy alarm to chyba (dla mnie) jest to mało istotne.

Tylko nie pisz, że w garażu czujka dymu będzie zbędna... Dlaczego zawsze przy tematach tego typu (doboru sprzętu) pierwsze skrzypce odgrywa cena... oby jak najtaniej. Nie lepiej kupić lepszy sprzęt, porządnie wszystko zabezpieczyć i spać spokojnie?

Pozdrawiam.

• #14 13 Mar 2015 10:12
    Dedis
    Poziom 9  

sosarek napisał:
    @Dedis Nie patrz tylko na cenę, ale także dostępność sprzętu (by za chwilę go nie wcięło z rynku), wsparcie producenta, możliwości serwisowania, ew.rozbudowy itp.

dlatego olewam Eldes'a

buszmen78 napisał:
    Zobacz na zestaw: NeoGSM-PS, RF-4-2K, antena, obudowa, 7Ah.
    Masz do dyspozycji piloty, sterowanaie SMS/CLIP, wejścia DEOL, zasilanie buforowe, łatwo zrobić podsłuch na mikrofonie itd.

dzięki za cynk. nie widziałem tego wcześniej :)

bhtom napisał:
    Tylko nie pisz, że w garażu czujka dymu będzie zbędna...

Nie trudno mi sobie wyobrazić akcje z cyklu włączenie alarmu przez spaliny kila minut po zamknięciu garażu.

bhtom napisał:
    Dlaczego zawsze przy tematach tego typu (doboru sprzętu) pierwsze skrzypce odgrywa cena... oby jak najtaniej. Nie lepiej kupić lepszy sprzęt, porządnie wszystko zabezpieczyć i spać spokojnie?

Jakby cena grała pierwsze skrzypce to bym szukał "alarmu" za 200zł, a nie 700...
    Po prostu tak mam, że zawsze szukam alternatywy dla oklepanych wyborów, tym bardziej jeśli można kupić coś podobnego w niższej cenie.

Ale mimo konkurencji na rynku, to chyba jednak zdecyduję się na Micrę. Przemyślę jeszcze Erdę.

Dodano po 2 [godziny] 48 [minuty]:

P.S. @sosarek i @bhtom
    co do Erdy. Poniżej odpowiedź od dystrybutora/producenta :

"Przy uzbrajaniu/rozbrajaniu jest potwierdzenie dźwiękiem syreny. W przypadku syreny przewodowej można to wyłączyć.
    Kontrola stanu zasilania przez sms oraz pełna informacja o uzbrojeniu/rozbrojeniu także przez sms jest dostępna w droższej centrali Expanda. W przypadku centrali Protecta potwierdzenie uzbrojenia/rozbrojenia jest wysyłane tylko jako zwrotne potwierdzenie uzbrojenia/ rozbrojenia smsem przez dany telefon. Informacja o uzbrojeniu/rozbrojeniu przez panel centrali, lub pilot nie jest wysyłana."

Więc jeśli chodzi o funkcjonalność do prostych zastosowań brakuje chyba jedynie informacji o zasilaniu.

Jeśli chodzi o rzeczową odpowiedź na pytanie "jakie są różnice?" to:
    "problemem w tych systemach jest komunikacja jednokierunkowa, co jak dla mnie deklasuje te urządzenia w instalacjach bezpieczeństwa. Centrala nie ma możliwości odpytywania czujek o ich stan, czujka nie ma możliwości otrzymania zwrotnej odpowiedzi czy informacja o naruszeniu dotarła do centrali. Co za tym idzie czujka nie wyśle ponownie informacji o naruszeniu jeśli sygnał o słabym zresztą zasięgu nie dotrze do centrali. Dwie czujki jednocześnie naruszone nałożą się na siebie i wzajemnie się zakłócą. Bez komunikacji dwukierunkowej nie ma kolejkowania. "

• #15 13 Mar 2015 10:49
    sosarek
    Poziom 43  

Chcesz mieć chińczyka który z rynku zniknie za jakieś 3miesiące i w razie problemów będziesz sobie mógł z niego tylko "zupę nagotować", czy też nie lepiej dołożyć i nie martwić się o wsparcie, możliwość ewentualnej rozbudowy itp.? Z tym "szczeknięciem" sygnalizatora było przykładowo napisane - po co wszyscy mają wiedzieć że właśnie uzbroiłeś/rozbroiłeś garaż - można to zrealizować na milion innych sposobów.

• #16 13 Mar 2015 10:53
    Dedis
    Poziom 9  

Dla potomnych to Erda to to samo co inne chinczyki takie jak:
    YA-600
    Sunlit Tech
    OneOneCn

Podobno działają jako tako w prostych aplikacjach, ale nie warto oszczędzać 250zł. Więc raczej za to podziękuję.
    Tak czy inaczej dzięki za naprowadzenie na trop po którym znalazłem odpowiedzi na moje pytania.

pozdro

• #17 13 Mar 2015 16:01
    bhtom
    Poziom 35  

Witam,

Dedis napisał:
    Nie trudno mi sobie wyobrazić akcje z cyklu włączenie alarmu przez spaliny kila minut po zamknięciu garażu.

No bez przesady ;) Przecież nie trzymasz włączonego silnika w garażu nie wiadomo ile czasu. Ja u siebie mam czujkę dymu i jeszcze nie miałem fałszywki od spalin. Wracając do cichego alarmu... a może ma to jakiś sens? Montując czujkę inercyjną na drzwi garażowe miałbyś informację zanim intruz byłby w garażu...

Pozdrawiam.

PS: Poza tym Micrę można tak skonfigurować aby sygnalizator sygnalizował tylko alarmy włamaniowe (bez pożarowych).

• #18 16 Mar 2015 15:06
    ERDA electronic
    Poziom 1  

Witam,

Piszemy oficjalnie w swoim imieniu jako ERDA electronic, ponieważ wiemy ile pracy i starań wkładamy w to, aby firma się rozwijała a Klienci byli zadowoleni. Mamy więc prawo bronić się kiedy ktoś przypina nam " negatywne łatki" nie mające pokrycia w rzeczywistości.

Nasze systemy alarmowe sprzedajemy już dwa lata i pisząc nieskromnie całkiem fajnie się rozwijamy. Nie ma więc raczej obawy, że za trzy miesiące "znikniemy" z rynku. Jesteśmy Polską firmą a nasze alarmy są rzeczywiście produkowane w Chinach, ale już pod naszą marką, przez sprawdzonych producentów, z którymi stale współpracujemy.

Oznacza to po pierwsze, że to my jesteśmy w 100% gwarantem oferowanych zestawów. Zresztą składamy nasze zestawy z poszczególnych akcesoriów już w Polsce. Zapewniamy pełne wsparcie techniczne oraz dwuletnią gwarancję. Nie ma więc ryzyka, że Klient zostanie nagle sam z jakimś problemem. Również w zakresie rozbudowy naszych alarmów (mamy tu duże możliwości) profesjonalnie doradzamy.

Po drugie stale rozwijamy produkt, w kierunku jaki najczęściej sugerują Klienci, bo uważnie ich słuchamy. Modyfikujemy zarówno centrale, które zyskują co jakiś czas nowe funkcjonalności oraz testujemy i wprowadzamy nowe akcesoria.

Co do funkcji jakie nasze systemy alarmowe posiadają lub nie, to tak jak w każdej branży w niektórych aspektach my a w innych konkurencja wypada lepiej. Wszystko zależy od tego czego naprawdę potrzebuje Klient, a na to mocno zwracamy uwagę i chętnie doradzamy.

Wrzucanie natomiast wszystkich, którzy importują towar z Chin do jednego worka i określanie nas jako „chinoli z aliexpress” jest dla nas krzywdzące i mija się z prawdą.

Dlatego każdego kto rzeczywiście chce się dowiedzieć czegoś o naszej ofercie zachęcamy do kontaktu bezpośredniego, aby mógł sobie wyrobić samodzielnie opinię o tym jak podchodzimy do obsługi i przekonać się dlaczego grono naszych zadowolonych klientów (także hurtowych) rośnie.

Przy okazji chcielibyśmy życzyć powodzenia całej konkurencji i wszystkim osobom z branży, bo wspólnie pracujemy nad tym, aby świadomość naszych odbiorców i zapotrzebowanie na systemy alarmowe były większe. Mamy nadzieję, że firm podobnie myślących jak my jest więcej.

Z poważaniem, zespół ERDA electronic

Moderowany przez sharp:

Bardzo dziękujemy za piękną prezentację profilu firmy; z niecierpliwością oczekujemy teraz na merytoryczną pomoc we wszystkich aspektach, z którymi mogą spotkać się zarówno obecni, jak i przyszli użytkownicy Państwa produktów.

• #19 16 Mar 2015 15:48
    sosarek
    Poziom 43  

@ERDA electronic Może się mylę ale Forum nie służy to reklamowania własnej marki ani pisania "pamiętników z procesu pozyskiwania chińskich komponentów". Autor zadał pytanie na które otrzymał odpowiedź od Instalatorów mających na co dzień styczność ze sprzętem różnych producentów co warto kupić i na co zwrócić uwagę przy doborze sprzętu - takową odpowiedź uzyskał.

• #20 11 Cze 2015 14:22
    eAlarmy

Poziom 6  

Dedis napisał:
    Po prostu tak mam, że zawsze szukam alternatywy dla oklepanych wyborów, tym bardziej jeśli można kupić coś podobnego w niższej cenie.

To dobrze, że szukasz alternatywnych rozwiązań i wybierasz, to które spełnia twoje oczekiwania zarówno pod względem funkcjonalności jak i ceny. Czy nie zastanawiałeś się jednak dlaczego te "oklepane wyroby" są tak popularne? Może dlatego, że są mało awaryjne, dają duże możliwości i nie będzie problemu z ich ewentualnym serwisem.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME