Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Klonowanie dysku z windows 8 wraz z plikami na nowy dysk

Maurit 12 Mar 2015 15:14 1152 4
  • #1 12 Mar 2015 15:14
    Maurit
    Poziom 5  

Witam.

Chciałbym przenieść system wraz z wszystkimi plikami na nowy dysk tak żeby to z niego startował Windows, zakupiłem nowy dysk Segate Barracuda ST3500630AS 500GB, mój poprzedni dysk Samsung HD161HJ 160GB na którym znajduje się system i pliki nagle według CrystalDiskInfo dostał bad sectorów, chciałbym przenieść system jak i pliki na nowy póki wszystko startuje jak trzeba i nie widać żadnych powikłań, jako że i tak miałem zamiar to zrobić kupując nowy dysk.

Pytanie dotyczy, jakiego programu/programów użyć i w skrócie w jaki sposób? (używałem już EaseUS Todo Backup Free 8.0 do klonowania dysku kiedy oba są podłączone, z opcją sektor po sektorze i bez, jednak nadal system upierał się na startowanie z starego dysku po odłączeniu jak i po zmianie kolejności w BIOS'ie, po podłączeniu jednocześnie starego dysku system startuje z niego. Jestem pewny że pomijam jakiś szczegół i z jakiegoś powodu nie potrafię go zauważyć).

0 4
  • #2 12 Mar 2015 15:16
    Asisienka23
    Poziom 25  

Wykonywałam takie operację programem HDClone.

1
  • #4 12 Mar 2015 15:45
    Kroovka
    Poziom 22  

Jeżeli dysk źródłowy ma bad sectory to wykonana kopia może być niedokładna (bad sectory celują w ważne pliki systemowe) i możliwe, że nie odpalisz z niej systemu.
    Ja robiłem kopię posektorową takiego dysku ustawiając ilość powtórzeń odczytu na 200 w programie dmde. W moim przypadku zdarzało się, że dmde odczytał sektor dopiero przy 190 powtórzeniu. Są jednak programy, które odczytują sektor kilka razy i jak się nie uda to go pomijają - tracisz wówczas dane.
    Nie znam niestety darmowego narzędzia, które podpowie Ci nazwę pliku okupującego uszkodzony sektor.

0