Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Oznaczenie złącz interfejsu Blaupunkt 7 607 765 082 /Audi - 4a0 035 239/

13 Mar 2015 13:18 2565 11
  • Poziom 9  
    Witam!!!
    Posiadam nagłośnienie Bose oparte na Gamma CC Bose.
    Według informacji w internecie pod to radio można podłączyć 10-płytowy zmieniacz o numerze 4a0 035 111, który wymaga adaptera "silver box" o numerze 4A0 035 239 (Blaupunkt 7 607 765 082).
    Gamma CC Bose ma wejście na zmieniarkę iso c10 a adapter ma zupełnie inne wyjście na radio (12 pin) - w załączeniu zdjęcie adaptera.

Jak to połączyć interfejs z radiem ???

Pozdrawiam
    kwazik
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 9  
    Dziękuję za podpowiedź, ale zadając pytanie na elektrodzie wszystkie te strony (i sporo więcej poświęconych stricte audi) miałem już przejrzane i NIGDZIE nie udało się mi ustalić rozpiski złącza interfejsu.
    Ktoś ma jeszcze pomysły na to...

Pozwoliłem sobie zmienić nazwę tematu, gdyż problemem jest oznaczenie złącz interfejsu Blaupunkta, pozostałe są znane.

Pozdrawiam
    kwazik
  • Spec od car audio
    Zrób dobrą fotkę środka, przez analogię do interfejsu CDC-M1/M3 może coś się uda wykombinować. Z audio będzie łatwo bo się łączy ze złącza DIN-13, masa i główne zasilanie też raczej nie problem, pozostanie zagadka plusa po załączeniu radia oraz SCL i SDA.
    Oczywiście masz do tego radio z czerwonym złączem ISO (czyli tam gdzie głośniki jest złącze zmieniacza CD)?
  • Poziom 9  
    Witam!!!
    Przepraszam za długie zwlekanie z podesłaniem zdjęć interfejsu, ale czekałem na oryginalny przewód do tego interfejsu, który niestety nie dotarł...
    Mam nadzieję, że zdjęcia są wystarczająco czytelne.
    Pozdrawiam

Oznaczenie złącz interfejsu Blaupunkt 7 607 765 082 /Audi - 4a0 035 239/Oznaczenie złącz interfejsu Blaupunkt 7 607 765 082 /Audi - 4a0 035 239/Oznaczenie złącz interfejsu Blaupunkt 7 607 765 082 /Audi - 4a0 035 239/

Oznaczenie złącz interfejsu Blaupunkt 7 607 765 082 /Audi - 4a0 035 239/Oznaczenie złącz interfejsu Blaupunkt 7 607 765 082 /Audi - 4a0 035 239/Oznaczenie złącz interfejsu Blaupunkt 7 607 765 082 /Audi - 4a0 035 239/
  • Spec od car audio
    Zdjęcia są czytelne, chociaż zamieszczone niezgodnie z zasadami forum (pewnie zaraz zostaną zdjęte przez administratora).
    Styk co jest dołączony do bezpiecznika wygląda na główny plus, dwa styki połączone razem (od dołu widoczne połączenie do krawędzi) to masa.
    Styki połączone za pośrednictwem kondensatorów z drugim (tym 13 stykowym) złączem to sygnał audio, a między nimi masa audio.
    Styki połączone do elementów obok bezpiecznika wyglądają na szynę danych (SCL i SDA), który z nich jest który to muszę zerknąć w interfejsie do CDC-M1 (może jest podobnie) albo też trzeba metoda prób i błędów sprawdzić (ten sam potencjał więc nie powinno się nic stać).
    Niestety nie widać dokładnie jak jest podłączony styk od załączania po włączeniu radia, wygląda, że idzie po lewej stronie złącza (patrząc od strony elementów - pierwsze złącze) ale do którego styku - podejrzewam, że do tego między masą a zasilaniem.
    Szkic wyprowadzeń:
    Powinno być poprawnie, może jeszcze ktoś zweryfikuje czy nie pomyliłem góry z dołem.
    Czy jak opis zostanie opracowany to może się także znaleźć na stronie z opisem złącz dla następnych osób szukających takiej informacji?
  • Poziom 9  
    Dziękuję za odpowiedź.

Nie, sprawa nie jest bardzo pilna, wnętrze auta będzie rozbierane za około miesiąc i wtedy chciałem dodać zmieniarkę do systemu Bose. Również cały czas szukam oryginalnego przewodu pod ten zestaw - jeżeli dostanę to postaram się rozpisać złącza "z natury".

Oczywiście proszę opublikować schemat podłączenia :) Niech służy i innym pasjonatom.

Pozdrawiam
    kwazik
  • Spec od car audio
    Porównałem z intefejsem od CDC-M3. Chociaż procesor ten sam to w M3 jest więcej elementów niż w tym od Audi, ale coś udało mi się wywnioskować. Na rysunku przedstawiam uzupełniony opis.

Powinno być poprawnie, chociaż prześledzenie ścieżek ze zdjęcia jest trudne (jedna wchodzi pod procesor - najłatwiej byłoby przemierzyć ale na monitorze ta metoda nie działa :D ).

Co do złącz to od strony radia sprawa jest prosta bo jest to złącze ISO głośnikowe. Od strony interfejsu wygląda mi na takie złącze jakie było stosowane w zmieniaczach do SAAB około 1999 roku, może coś się uda znaleźć na złomie i zrobić kabel.
    Cieszę się, że są jeszcze entuzjaści uruchamiający starszy sprzęt aby mieć wszystko w oryginale.
  • Poziom 9  
    Dziękuję za nieocenioną pomoc.
    Już na kilku forach audi wybijali mi z głowy próby uruchomienia zmieniarki z Gamma CC Bose ze względu na bardzo słabą dostępność sprzętu i informacji o nim.
    Na szczęście kolejny kroczek ku temu uczyniony dzięki Panu :)

W między czasie znalazłem rozpiskę podłączenia CDC-M3 pod to radio na niemieckim forum audi V8 - zamieszczam w załączeniu.
    Pinout wskazuje, że zmieniacz został podłączony z jego oryginalnym interfejsem a nie poprzez interfejs audi - to dobrze rokuje na przyszłość.
    Wczoraj prawie kupiłem taką zmieniarkę wraz z interfejsem i przewodami, niestety ktoś mnie ubiegł...

Poszukiwania ori kabla dalej trwają. Jak uda się zdobyć to będę się z Panem kontaktował.

Pozdrawiam
    kwazik
  • Poziom 2  
    I've made an emulator. You can find it at github.com/oritomov/cdc
  • Spec od car audio
    Ponieważ miałem możliwość przeprowadzenia testów z takim radiem to dokonałem próby połączenia do popularnego zmieniacza CDC-A05. Łącząc sygnały zgodnie ze sobą okazało się, że zmieniacz budzi się ale nie jest widziany przez radio (w wersji europejskiej z RDS). Nie wnikając w szczegóły odkryłem, że aby radio wykryło zmieniacz to w momencie włączania na linii SDA musi wystawić krótko stan niski. Najłatwiej udaje się to uzyskać łącząc tą linię do masy poprzez kondensator 2,2uF przez około 2 sekundy od momentu włączenia. Efekt działania widać na zdjęciu:
    Dodatkowo okazało się, że bardzo łatwo uzyskać tryb pracy AUX - po prostu linia SDA ma być podłączona do masy i radio daje się przełączyć na CD bez zmieniacza (nie trzeba emulatora itp.).
    Sprawdziłem także jak zachowuje się wersja US tego radia (bez RDS). Okazuje się, że wystarczy jedynie poprawne podłączenie i bez dodatkowych elementów zmieniacz pracuje poprawnie.
    Także sposób wymuszenia trybu AUX działa jak w wersji europejskiej.
    Pozostało jeszcze sprawdzenie jak działają te radia w połączeniu ze starym CDC-A03 (czarnym). Ponieważ jest to zmieniacz bardziej zbliżony do M1/M3 to spodziewam się, że powinno zadziałać jeszcze łatwiej.
  • Poziom 2  
    Hello djlj24,
    Could you, please, make for me a stereo audio record of SDA and SCL signals from power on to few seconds after playing a CD? Because I have no idea what the interface replays to the head unit.
    Regards
    Orlin