Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung Np300e5a Windows 8 /10 - brak aktywnego wifi

13 Mar 2015 13:24 1482 4
 • Poziom 2  
  Witam

  Generalnie w dniu dzisiejszym przestało działać u mnie WiFi w komputerze. Po uruchomieniu komputera przez chwilę jeszcze działało - pobrało maile w thunderbirdzie, po czym WiFi stało się "nieaktywne".

  Korzystam z laptopa Samsung Np300e5a z systemem Windows 10 Preview ( tak wiem, że to dopiero prevka ale wcześniej działało wszystko prawidłowo ). Po uruchomieniu pamiętam, że uzyskałem informację o tym, że aktualizacja została przeprowadzona pomyślnie - postanowiłem więc cofnąć stan systemu na ostatni ( i jedyny w sumie ) zapisany sprzed 3 dni. Niestety nie pomogło.

  Problem przejawia się tym, że sieć WiFi jest nieaktywna : wygląda to mianowicie tak jak przedstawiono na zrzucie ekranu ( nieaktywne wifi )
  Po podpięciu kable rzecz jasna internet działa prawidłowo - spróbowałem zaktualizować sterowniki, odinstalować urządzenie i wgrać nowe, wyłączać i włączać na nowo urządzenie - brak efektu.

  W samym menedżerze urządzeń karta działa prawidłowo.. postanowiłem więc zamienić kartę wifi z inną kartą z innego laptopa - na moim laptopie druga karta nie działa, z kolei moja karta na drugim laptopie działa bez zarzutów.


  Ok- załóżmy, że jest to wina Windowsa pomyślałem - przed formatem sprawdźmy jeszcze czy WiFi działa na livecd Ubuntu - tam również dokładnie ten sam problem! Z różnicą taką, że otrzymuje komunikat "Wi-Fi is disabled by hardware switch".

  Mój laptop nie posiada "przesuwaka" do wifi więc pomyślałem, że może sęk jest w kombinacji fn + f12 czyli wyłączenie/włączenie WiFi - niestety ta kombinacja jest martwa. Każda inna od np. zwiększania głośności czy też wyłączania touchpada działa - ta od WiFi nie. Spróbowałem więc grać programik od Samsung - EasySettings - okazało się, ze on tylko pokazuje dodatkowe komunikaty na ekranie po kliknięciu danej kombinacje .. jednakże kombinacja od WiFi oczywiście nieaktywna. Sam przycisk F12 jest aktywny - przy firefox'ie bez problemu uruchamia się Inspektor styli schowany pod tym przyciskiem.


  Pytanie więc.. co się stało? Ma ktoś jakiś pomysł? Ktoś kiedyś miał podobną sytuację?

  Samsung Np300e5a Windows 8 /10 - brak aktywnego wifi
 • Poziom 10  
  Pomyślałeś o jakimś przycisku sprzętowym sterującym blokade wifi&bt? Być może previevka nie ma apki do kontroli tego, wróć na 8 i sprawdz po instalacji dedykowanych aplikacji producenta czy problem występuje. Oczywiście możesz zrobić to samo na 10, ale mogą być problemy z kompatybilnością, plus nie wiem jak dokladnie ta apka dla Ciebie się nazywa.

  Ale powinna to być wina przypadkowo naciśniętego przycisku sprzętowego ;)
 • Poziom 2  
  ten model akurat nie ma takiego przycisku - jedynie fn + 12

  Generalnie uruchamiałem livecd z ubuntu czyli defacto czysty system i o ile wcześniej działało wifi bez problemu tak też otrzymywałem tam komunikat o zablokowaniu wifi.
 • Poziom 43  
  @DJPatriX Pod Ubuntu powinno działać niezależnie od tego w jakiej pozycji jest klawisz funkcyjny Wi-fi on/off.
  ka-robert napisał:
  W samym menedżerze urządzeń karta działa prawidłowo..

  Jak to "działa"? Może być widoczna najwyżej. Jaki jest stan sterownika na 1wszej zakładce właściwości?
  W BIOS Wi-fi właczone?

  Dodano po 1 [minuty]:

  ka-robert napisał:
  komunikat o zablokowaniu wifi.

  Podaj dokładnie treść.
  Możliwe, że uszkodzona jest fizycznie płyta główna.
 • Poziom 2  
  stan urządzenia z pierwszej zakładki to - To urządzenie działa poprawnie. ( miałem to na myśli pisząc, że działa -> moja wina , uproszczenie wypowiedzi )

  W BIOS zauważyłem tylko jedną funkcję zwiazaną z siecią .. nie pamiętam teraz dokładnie nazwy ale była ustawiona jako enabled.

  Treść komunikatu o zablokowaniu WiFi w Ubuntu podałem w poście - "Wi-Fi is disabled by hardware switch".