Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Agregat Prądotwóczy Pytanie

Manieczka229 13 Mar 2015 15:11 1071 2
  • #1 13 Mar 2015 15:11
    Manieczka229
    Poziom 5  

Witam jako ,że zbliża się sezon letni ,a posiadam działkę na której niestety nie ma prądu a koszt założenia jest koszmarnie duży jak na to by kilka razy wybrać się na działkę rozważałem ostatnio kilka opcji pozyskania innych źródeł energii.

Począwszy od elektrowni słonecznych przez wiatrowe ,aż dotarłem do silników prądotwórczych.
    Udało mi się na allegro znaleźć fajny agregacik za 300zł i teraz mam kilka pytań do was jako ,że żadnym specjalistą w dziedzinie elektryki nie jestem.

Agregat "przeznaczony jest do generowania prądu zmiennego 220V/50Hz" jak to było napisane w opisie przedmiotu
    To natomiast znajduje się w danych technicznych przedmiotu który zamierzam kupić.
    Napięcie znamionowe: 230V~50Hz
    Faza: 1
    Moc silnika: 1500W
    Moc prądnicy: 1200W
    - Wbudowany woltomierz
    - System antywstrząsowy
    - System antyprzepięciowy

A chodzi o agregat Kraf&Dele KD109

Czy pod taki sprzęt będę mógł podłączyć np radyjko, przedłużać na kilka wyjść aby w razie kryzysu podładować telefony albo podłączyć lampkę by oświeciła domek ciemną nocą ?
    Napewno będziecie mówić ,że jednak lepiej założyć prąd ale koszt 1400zł aby kilka razy późniejszą wiosną albo w wakacje odwiedzić działkę zwłaszcza ,że chodzi tylko o weekendy jak to u ludzi pracujących więc koszt 300zł do tego ewentualne koszty paliwa wydają się być znacznie rozsądniejsze zwłaszcza ,że tego prądu nie będziemy potrzebować ,aż tak dużo.

0 2
  • Pomocny post
    #2 13 Mar 2015 15:32
    mlewan
    Poziom 20  

Jeśli nie chcesz zasilać urządzeń prądożernych jak lodówka, czy bojler elektryczny, to odpuść agregat i zainstaluj sobie ogniwa słoneczne. Akumulatory żelowe możesz sobie przywozić naładowane z domu, podłączyć pod ogniwa, przejść na oświetlenie LED i po sprawie. Agregaty za 300 zł nie są zbyt trwałe...

0
  • #3 13 Mar 2015 15:33
    2572752
    Użytkownik usunął konto