Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Heco PCD - co to za seria?

yatzeg. 13 Mar 2015 15:48 2646 7
    yatzeg.
    Level 7  
    witam
    Czy ktoś posiada jakieś wiadomości na temat kolumn Heco z serii PCD??? Wygląda to dość dobrze, ale wiadomo że słuchają uszy a nie oczy.
    pozdrawiam
    Sanjose
    Level 30  
    Ale chodzi Ci o dokładny model? Mało konkretów.

Quote:
    Wygląda to dość dobrze, ale wiadomo że słuchają uszy a nie oczy.

Sam Używam monitorów P2302 ze wzmacniaczem Nordmende PA 1100, i powiem szczerze, że gra to naprawdę bardzo dobrze.
    Po Heco wiem, że można spodziewać się dobrego brzmienia, słuchałem już kilku różnych modeli i naprawdę polecam kolumny tego producenta, bo można je dostać w naprawdę niskich cenach.

PS. Imprezy tymi głośnikami nie nagłośnisz, ale do cichego i trochę głośniejszego słuchania są idealne ;).
    yatzeg.
    Level 7  
    Konkretnie chodzi mi o model PCD 150. Z tego co wyczytałem to najwyższy model z serii. Są w tej chwili na allegro. Będą grały (ewentualnie) z Harman Kardon HK630.
    W tej chwili posiadam OMNI Audio System i nie jestem z nich zadowolony. Często przy niskim długim basie słychać takie mułowate buczenie. Podobno jest to efekt za małych magnesów w tych "kobyłach"
    Mieszkam w bloku, pokój ma 20m² więc o jakimś super głośnym słuchaniu nie ma mowy, chociaż czasem przy jakimś fajnym rocku lubię sobie trochę podkręcić.
    Sanjose
    Level 30  
    Ja bym zaryzykował i kupił te Heco. P2302 w pokoju 15 - 20m² czują się bardzo dobrze, a mają tylko 35W każda.
    Niestety serii PCD nie słyszałem, słyszałem z tych najwyższych Precision 200 i dźwięk naprawdę był dobry, jedynym mankamentem kolumn closed z gumowym zawieszeniem jest to, że trzeba nieco głośniej słuchać aby niskotonowiec się rozkręcił ;) tak przynajmniej jest z P2302.
    Ostateczna decyzja należy do ciebie :).
    yatzeg.
    Level 7  
    Kupiłem!!!
    Wygląda to jak wzięcie ślubu z dziewczyną, którą się widziało jedynie na zdjęciu, ale wiadomo, że pochodzi z dobrej rodziny.
    Co do gumowego zawieszenia to masz rację, ale w ostateczności zmienię na piankowe.
    Ponieważ seria PCD nie jest znana to oczywiście podzielę się wrażeniami z odsłuchu. Znajomi już zapowiedzieli, że przyjadą ze swoimi wzmacniaczami, więc obraz testów będzie dość szeroki
    Póki co dzięki za pomoc
    pozdrawiam
    Pablo1964
    Moderator
    yatzeg. wrote:
    Co do gumowego zawieszenia to masz rację, ale w ostateczności zmienię na piankowe.

Rozumiem, że to był żart.
    Sanjose
    Level 30  
    yatzeg. wrote:

Po tym procederze zniszczysz brzmienie. :|
    yatzeg.
    Level 7  
    Widzę, że muszę zaznaczać kiedy żartuję bo oczywiście zmieniać zawieszenia nie będę.
    Sprawdzaliśmy te kolumny na moim HK630, yamaha AX500 oraz Kenwood KA 5040R
    Generalnie brzmienie bardzo detaliczne. Scena biorąc pod uwagę cenę kolumn bardzo dobra.
    Zaś co się tyczy basu to lepiej to wygląda niż myślałem. Harman i Kenwood nie miały problemu Yamaha zagrała dobrze po podłączeniu korektora, bo tu trzeba było ten bas troszkę wyeksponować.
    Faktycznie przy gumowym zawieszeniu głośników bardzo ciche słuchanie frajdy nie sprawia, ale przy głośności jeszcze tolerowanej przez moją żonę już jest dobrze.
    Kolumny kosztowały mnie 300zł i gdybym miał jeszcze raz kupować wybrałbym to samo.