Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nowa bateria do laptopa Dell Inspiron N5030

13 Mar 2015 16:33 1446 3
  • Level 9  
    Witam,
    jakiś czas temu mój kolega zauważył, że ma problemy z baterią w laptopie DELL Inspiron N5030. Obecnie szuka nowej. I tu pytanie kupować oryginał (jeśli znajdę) czy jakieś inne. Nie ukrywam, że kwestia finansowa ma tu zasadnicze znaczenie. Możecie coś polecić? Czy zakup baterii do 100 zł na allegro będzie dobrym wyjściem?
    Specyfikacja baterii
    Type: J1KND
    Rating: 11.1V
    Capacity: 48Wh
  • Level 30  
    Kolego z doświadczenia wiem,że nie warto wydawać kasy na zamienniki. Kiedyś do Acera kupiłem zamiennik za 80zł gdzie oryginał kosztował coś około 130-150zł. Fakt na początku było OK, ale z każdym cyklem żywotność się skracała. Efekt taki,że po roku miała taką pojemność jak zużyty oryginał (4 letni). Jakiś czas temu doradzałem w rodzinie - poleciłem oryginalną baterię i oryginalny zasilacz (bo stary też się uszkodził). Minął już prawie rok i jest OK. Kto tanio kupuje ten dwa razy płaci - pamiętaj o tym.
  • Level 9  
    Dziękuję za odpowiedź i praktyczną, znaną dobrze radę, choć zapominaną gdy chce się oszczędzić kilka groszy. Ale jak piszesz z oszczędnością miałoby to nie wiele wspólnego :)
    Myślisz, że to dobre okazje?
    Link
    Link
    Link
    Link
    Link
    Taniej raczej nie znajdę, czyż nie? :)
  • Level 30  
    Tę za 179pln omijaj bo ma tylko 9mcy gwarancji. Co do innych to tylko różnica w cenie,ale grunt, że oryginał., Wydasz 200zł, ale jak podzielisz an jakieś 3-4lata to masz już tylko gorsze