Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung SyncMaster 2043BW - Obraz jest bardzo wysoko.

13 Mar 2015 17:33 2547 4
  • Poziom 30  
    Witam

Taka ciekawostka się trafiła. Samsung SyncMaster 2043BW (LS20MYKEBQ/EDC)
    Podłączony po DVI (aby wyeliminować problem z DSUB, ale bez mian) wyświetla obraz przesunięty na samą górę - widać pod górną ramką tylko dolny pasek Windowsa i to ucięty. Po jakimś czasie potrafi sobie zeskoczyć niżej, jest mniej/więcej od połowy ekranu, no trochę wyżej. Oczywiście nie działają po DVI ustawienia pozycji ekranu itp. Bo to cyfra. Dodatkowo obraz zażółcony, chyba że wybiorę tryb dynamiczny koloru wtedy jest biel biała.

A największa ciekawostka to menu - zawsze idealnie na środku jest wyświetlane.

Reset do fabrycznych w menu nic nie daje.

Jakieś pomysły oprócz utylizacji?
  • Moderator
    Zmiana rozdzielczości - jakie daje efekty, czy również przesunięty?
  • Poziom 30  
    Przy 1280x800 nie wstał, Windows po jakimś czasie sobie wrócił do 1680x1050.
    Przy 1440x900 jest przesunięty identycznie.

Ogólnie po włączeniu, przełączeniu źródeł itp mam tylko widoczny przy górnej krawędzi pasek dolny Windows.
    Jedyną możliwością aby przesunąć ten ekran w dół do tej niecałej połowy jest wejście w Menu -> MagicBright, i tam przełączenie aktualnej opcji na cokolwiek. Jak wyłączę/włączę czy zmienię źródło sygnału przyciskiem znowu muszę wejść w to menu i przełączyć na cokolwiek innego. Zmiana rozdzielczości w Windows i znowu leci ekran na samą górę.
    Podejrzewam że firmware się wysypało, ale znaleźć takowego nie mogę.
  • Moderator
    Henry(k) napisał:
    Podejrzewam że firmware się wysypało
    - też tak mi się nasunęło. Możesz jeszcze spróbować podmiany eeprom na czystą- choć to bardziej dla spokojnej głowy.
    Podrzucam wsad dla 2043NW - można spróbować podmienić.
  • Poziom 30  
    A więc próbowałem wgrać oba wsady. Po wgraniu nie widzi w ogóle sygnału wejściowego (ekran ze skaczącym kwadratem sprawdź kable).
    Wyczyściłem 24C08 (wartości OSD i timingi) do FF - też nie wstał sygnał wejściowy.
    Powróciłem do oryginalnego i czysty 24C08 - mam punkt wyjścia.
    Wyczyściłem 24C02 (wartości EDID) - powyszukiwał sygnał po kolei na wejściach dwa razy i się wyłączył.

Podsumowując:
    - nie wolno kasować 24C02
    - można skasować 24C08
    - potrzebny do tego modelu jest wsad od M-MY20KOCLA (a nie od M-MY20NOCLA, itp) i prawidłowy naprawia monitor. Link

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.