Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Budowa drona - wybór części.

13 Mar 2015 18:08 1881 3
  • Poziom 19  
    Witam,
    Chciałbym zbudować 4 wirnikowca. czytałem dużo w Internecie na ten emat i chciałbym jednoznacznie rozwiać moje wątpliwości. Komponenty które wybrałem są następujące:
    1) silniki: 2 prawe, 2 lewe: EMAX MT2216
    dane techniczne:
    Napięcie zasilające: 11,1V - 3S lub 14,8V - 4S
    KV [liczba obrotów/min /V]: 810
    Wymiary silnika: jak na zdjęciu
    Masa: 62 g
    Ciąg max: 1070g
    Zalecana masa modelu [g]: --
    Zalecana średnica śmigła (bez przekładni): 1045 - 3S, 8045 - 4S

2) regulatory: ABC POWER 30A „SimonK”
    dane techniczne:
    Oznaczenie: SimonK 30A
    Zakres częstotliwości PWM pracy: 50-400Hz
    Prąd znamionowy: 30A (max 40A 20s)
    BEC liniowy: 2A/5V
    Napięcie pracy: 7,4V-14,8V - 2S-4S
    Waga: 26g
    Wymiary: 60x26x8mm (z goldami 3,5mm)
    Przewody zasilające: 16AWG silikon - 9cm - bez złącza
    Przewody do silnika: wlutowane do regulatora gniazda GOLD 3,5mm

3)śmigła: GF 10x4,5

4) kontroler lotu: KK2.1 z LCD

5) akumulator: ABC-POWER 5500mAh 3S 20C

6) rama: DIY laminat szklano-epoksydowy oraz profil aluminiowy 10x10mm

7) Aparatura 4ch 35MHz - mam

Proszę o skontrolowanie doboru komponentów. Wydaje mi się że, kmpnenty nie są najgorsze oraz dają możliwość rozwoju i rozbudowy. Będzie to mój pierwszy model wiekowirnikowca. Pozdrawiam i prosze o pomoc. Nowakus.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 11  
    Do tych silników przy śmigłach 10x4,7 możesz dać pakiet 4s lub przy 3s śmigła 11 a nawet 12 cali . Latam na 10x4,7 identyczne silniki i regle model legwan fpv + mobius , pakiet 4s4000 czas lotu około 22 minuty , waga do lotu 1480 gram .
  • Poziom 11  
    Witam.
    Chciałbym odświeżyć ten temat, ponieważ chce zbudować swojego pierwszego drona FPV. Zupełnie się na tym nie znan od czego miałbym zacząć. Dlatego proszę o pomoc w tej sprawie. Posiadam już kadłub własnej roboty (zdjecia poniżej). Chciałbym aby mój pierwszy dron
    - nie był za szybki, (nauka latania w Fpv co by sie za szybko nie rozbić 😀)
    - posiadał moduł GPS aby sam wrócił w miejsce startu w razie zerwania połączenia lub innego zdarzenia losowego.
    - sam utrzymywał się w powietrzu na żądanej wysokości.
    - sam startował i lądował.
    Moj kadlub waży 350g. Średnica miedzy osiami śmigieł to 355 mm. Więc teraz proszę o pomoc dobór elementów aby spełniły powyższe warunki. (Elektronika drona, silniki, śmigła, batetia, gogle i odbiornik) Dodam tylko że mam już jednego drona z kamerą na którym uczyłem sie latać. Aplikacja w telefonie do tego drona daje możliwość latania Fpv, ale obraz w goglach do VR w raz telefonem jest katastrofalny (nic kompletnie nie widać oprócz pikseli) I dlatego chciałbym zbudować drona aby móc nauczyć sie latac w trybie FPV. Gdyby ten moj kadłub nie nadawal sie do budowy to proszę jeszcze o pomoc w doborze nowego szkieletu. Za wszytkie odpowiedzi serdeczmie dziekuję. Pozdrawiam. Budowa drona - wybór części. Budowa drona - wybór części. Budowa drona - wybór części.