Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ferguson 3018 z fleszem mx 29lv160bttc-70

19 Maj 2005 07:06 7584 33
  • Poziom 13  
    Witam
    Mam problem z tym tunerem Są same ósemki, brak komunikacji RS.Poprzez jtag nie mogę nawet wyczyścić pamięci.Wywala błąd:
    Flash timeout (DQ5 set)
    Error detected erasing flash
    Co jest grane , może ktoś doradzi ?
    Ps Nie robię tego pierwszy raz , alez tą pamięcią mam problem.
  • Poziom 27  
    Witam!
    po pierwsze musisz użyć programiku jtag_w1, po to aby wprowadzić w tzw pętlę procek. Jeżeli trap nie będzie działał i w konsekwencji nie rozpozna jkey typu flasha to nie wyczyścisz go - więc i nie zapiszesz.
    Aha, jeszcze jedno sposób wprowadzania w pętlę jest identyczny jak tunków typu Mediasat.

Jurek
  • Poziom 13  
    Przeszedłem przez ten etap.Jest w pętli ,naciskam programing flesz (oczywiście zmieniam adres na właściwy) przez detekt , wyświetla typ flesza , naciskam na erase i po chwili wyskakuje ten błąd. Wygląda na to że prawidłowo nie rozpoznaje flasha , bo ma końcówkę DT .
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 25  
    to za mało co pisza koledzy , musisz miec trzy programy :
    JTAG W1
    JTAG B
    Jkeys
    i jesli na któryms programie wywala Ci błąd to musisz zacząć od początku niestety.
    Czasem to trwa kilka godzin ale sie opłaci .
    poszukaj pakietu ratunkowego tutaj:
    http://upload.dvhk.pl/
  • Poziom 13  
    No niestety ,do dzisiaj jeszcze nie udało mi się ożywić tego tunera , ale w miarę czasu będę go meczył
  • Poziom 12  
    aronx napisał:
    Oryginał z bootem 15.1 (flash 2MB)

http://www.e-tv.pl/upload/upload.php?file_id=2696

boot 16.1

http://upload.dvhk.pl/content.php?id=17517

do wgrywania używaj jkeys2_9_10_019 ma zdefiniowaną pamieć 29LV160

UWAGA na "orginalny Flash 3018 boot 16[1].1.zip" z http://www.e-tv.pl/upload/upload.php?file_id=2696. Wsad flash'a zgrany jkeys'em jest uszkodzony (zawiera wpisy z samymi "00" ). Wsad zgrany pionero wygląda OK
  • Poziom 10  
    Mam wsad do 3018se z pamięcią Flash MX 29LV160BTTC-70 BOOT 16,1 podobno oryginał dostałem go od kogoś na upladzie, jak ktoś chce to podeśle na priva nie sprawdzałem nie wiem czy jest ok.

Jakby, co to proszę o wiadomość na PW

Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Obydwa wsady z cytowanego przeze mnie linku powyżej są uszkodzone, a więc ostrożnie z nimi... Gdyby ktoś potrzebował pewnego dumpa do 3018SE, to posiadam wersję MX 29LV160BTTC-70 BOOT 16.1
  • Poziom 11  
    Witam,
    Mam podobny problem z tym samym flashem :
    jkeys'em mogę go bez problemu wymazać natomiast każda próba zapisu kończy się komunikatem : Error writing flash at adress 0x7FE0000
    Proszę o jakieś wskazówki.
    Pozdro Giga2
  • Poziom 2  
    @witon prosze wyslij mi tego flasha mecze juz tunka kilka dni i nic moze TY mi pomozesz nigdzie nie idzie dostac dobrego dumpa flasha pozdrawiam
    weesoly(malpa)interia.pl
  • Poziom 12  
    weesoly, wysłałem Ci sprawdzonego flasha na pw.
  • Poziom 2  
    serdeczne dzieki @witon zaraz sproboje czy wejdzie
  • Poziom 2  
    Witam, potrzebuje flasha do 3018SE. Prosze o wyslanie m0ver(malpa)o2.pl jesli mozna. Dzieki.
  • Poziom 12  
    chester26, mozesz juz odebrac poczte...
    Powodzenia
  • Poziom 2  
    ok, dzieki! a jesli masz moze jeszcze instrukcje i program do wgrania tego flasha to tez prosze. dzieki witon!
  • Poziom 11  
    hej :)
    Szukam po różnych forach i widzę że wy macie przypadki najbardziej zbliżone do mojego. Też mam taką pamięć w 3018.
    Czy jest możliwe wgranie softu przez RS ? A jak nie to może ktoś wyśle mi flasha z $ ? smusu(malpa)wp.pl
  • Poziom 34  
    A może tak na piechotę wyjąć (wylutować) flesh wsadzić do programatorka np ERIKA , BPROG , czy jakiś tam inny i zaprogramować poprawnym wsadem wlutować do tunera i lata ... Cała operacja trwa około 30 min dla wprawnego serwisanta a wiedza niektórych kończy sie niestety na podłączeniu coma i pstryknieciu 2 klawiszy . Taką wiedze posiada wiekszość ludków z serwisów gsm czyli co sie da kompem to sie da radio po kalku a reszta to już poraszka ....
  • Poziom 11  
    Jeśli wypowiedź kamyczka była do mnie to dzięki wielkie za konstruktywną krytykę :)
    Jednak moje działania zmierzają w innym kierunku. A mianowicie chciałbym mieć łatwiej a nie ciężej jak radzi kolega/koleżanka. Nie widze potrzeby wylutowywać układu jeśli mogę go bez problemu zaprogramować jtagiem. Ciekaw jestem również skąd wziąłbym flasha jeśli nie mogę go znaleźć teraz (no oprócz oryginalnego). Chociaż 30 minut to niewielka strata w porównaniu z pięcioma w które robie to teraz. Szkoda tylko że nie chce mi się kupować sprzętu na jeden raz.
    Wkurzają mnie już trochę wypowiedzi niektórych ludzi, ale tak to już jest z forami - człowiek chce się czegoś nauczyć a pseudospecjaliści się wymądrzają nie mając zielonego pojęcia o tym co mówią.

Mam nadzieję że nie popełniłem błędów bo to by była PORAŻKA :]

Pozdrawiam i jeśli ktoś na prawdę może mi pomóc to prosiłbym o zgranie flasha z tunera ( takiego z $ po 25 czerwca ).
  • Poziom 34  
    To nie miała być krytyka , tylko dobra rada . Czasem ludzie trzymają sie kurczowo kompa i kilku programów zamiast załatwić sprawe na piechotę . Czesto kończy sie to i tak wylutem flash'a .
  • Poziom 11  
    Nie ma sprawy :)
    U mnie nie ma potrzeby wylutowywać flasha bo radzę sobie zwierająć 115 nóżkę do masy. Działa to bez względu co bym wcześniej narobił.
    Chciałbym jednak robić to po lamersku i wgrywać przez rs. Dlatego się pytam czy istnieje jakiś sposób. Taki w który poradziła by sobie nawet moja matka bo wątpię żeby rozkręcała obudowę i zwierała co trzeba, pewnie nawet by mnie widziała gdzie to jest:p
    Czy ktoś mi w końcu wyjaśni co trzeba zrobić żeby wgrać po rs ?
    Na innym forum czytałem że to ma coś wspólnego z kompem i na jednym działa a na drugim nie. Ja mam 2 kompy i na żadnym nie wchodzi do końca soft. Boot leci jak trzeba.
  • Poziom 11  
    Wielkie dzięki Witon :)
    Swoją drogą jak udało ci się wgrać soft do tunera z takim softem bo chciałbym nie być skazany na łaskę lub niełaskę osób z forum :)
  • Poziom 12  
    To mój znajomy ma taki kłopot: jego 3018 od nowości cierpi na to, że nie można nic wgrać po rs'ie (trochę zaniedbał tę sprawę - mógł przecież reklamować wadę w ramach gwarancji). Teraz się już do tego przyzwyczaił i zawsze, gdy jest potrzeba wymiany softu, robię to wcześniej w swoim sprawnym tunerze (tradycyjnie po rs'ie), potem wykonuję dumpa flash'a i przekazuję go jemu. Kiedyś być może się zdecyduje na naprawę rs'a, ale póki co korzysta z tego sposobu (trochę uciążliwego, ale skutecznego) ... i jest zadowolony.
  • Poziom 11  
    no właśnie ja najpierw wgrywałem soft & i się zrobiły 88:88 więc na gwarancji nie było co oddawać więc zrobilem jtagiem :)
    Mam do ciebie wielką prośbę:
    Jakbyś mógł i po każdej poważniejszej zmianie softu to podrzuć flasha na www.upload.dvhk.pl
    Z góry wielkie dzięki :)
    Pozdrawiam

• Poziom 27  
    kamyczek napisał:
    A może tak na piechotę wyjąć (wylutować) flesh wsadzić do programatorka np ERIKA , BPROG , czy jakiś tam inny i zaprogramować poprawnym wsadem wlutować do tunera i lata ... Cała operacja trwa około 30 min dla wprawnego serwisanta ....

Racja http://www.members.lycos.co.uk/rafalb1/el/ferdek/
    Jednak czasami trafiaja sie rowniez inne dolegliwosci.
    Tutaj poszedl od przepiecia procesor :(
    Jeszcze go nie odeslalem bo chce wymienic uP, bardziej dla samej satysfakcji niz checi zysku :)
  • Poziom 17  
    kamyczek napisał:
    ..... wyjąć (wylutować) flesh wsadzić do programatorka....... a reszta to już ....

Mozna i tak tyle ze niewiele osób potrafi lutowac obudowy TSOP z rozstawem nózek jakieś 8 czy10 milsów :)Pomijając dostep do "Normalnego programatora typu Erica czy LabTool i przejsciówki"
    Pozatym o ile wiem w róznych Seriach tegoz samego modelu były rózne scalaki !! tak ze wypadało by do uwalonego wgrać beckap z innego o przyblizonym numeze seryjnym :)????
    Pozdrawiam