Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Prosz, dodaj wyj徠ek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

Alpine 102ri, brak regulacji g這郾o軼i

13 Mar 2015 19:28 744 5
  • Poziom 7  
    Witam!!!

Mam problem z moim radiem Alpine 102 Ri , oko這 p馧 roku temu nie zadzia這 mi pokr皻這 od g這郾o軼i, wystarczy這 wy陰czenie radia i by這 ok. od 2 tygodni sytuacja si powtarza nie daje nic wy陰czenie radia , resetu zrobi nie mo積a (nie wiem dlaczego) nie daje nic wyci庵ni璚ie bezpiecznika od radia. Czy kto mia podobny problem z Alpine ?
  • Poziom 10  
    spr鏏uj rozkr璚i przedni panel i zacz望 od przeczyszczenia tego "potencjometru" spr篹onym powietrzem. ( tylko tym z puszeczki albo delikatnie kompresorem)
  • Spec od car audio
    Dmuchanie ani chuchanie nic tu nie pomo瞠. Enkoder trzeba wymontowa z panela, rozebra i dok豉dnie wyczy軼i elementy robocze ze smaru silikonowego.
  • Poziom 7  
    A jakie wskaz闚ki co do wyczyszczenia tego enkoder'a (chodzi o to pokr皻這 kt鏎e znajduje si w panelu tak? ) czy po rozkr璚eniu nic si nie rozleci, wiem 瞠 jak sobie roz這輳 tak b璠 mia ale chodzi mi czy nie ma tam jakie spr篹ynki kt鏎a mo瞠 wystrzeli. Czym wyczy軼i ten smar ?
  • Pomocny post
    Spec od car audio
    W Alpine warto przed rozbieraniem dok豉dnie wyczy軼i styki panela, zar闚no w samym panelu jak i w radiu.
    Z enkodera nie powinno nic wystrzeli ale s modele bardzo delikatne, kt鏎e kiepsko si rozbieraj i sk豉daj (delikatne blaszki trzymaj帷e ca這嗆).
    Czyszczenie wykona mo積a patyczkiem higienicznym z u篡ciem spirytusu, nast瘼nie zakonserwowa ca這嗆 preparatem typu Kontakt do styk闚 lub do potencjometr闚 (nie preparatem do czyszczenia mechaniki !). Bardzo ostro積ie nale篡 obchodzi si z elementami spr篹ystymi stykowymi aby ich nie zgi望 i nie u豉ma.
  • Poziom 7  
    Sprawa rozwi您ana. panel rozkr璚i貫m, znaku 瘸dnego smaru nie by這 ale tak jak radzi kolega pietra przeczy軼i貫m potencjometr powietrzem, styki przetar貫m chusteczk such bo nie mia貫m sprytu a nie widzia貫m czy mog u篡 perfum. na chwil obecn radio dzia豉 g這郾o嗆 si zmienia. Je瞠li sytuacja powr鏂i b璠 zmuszony zmieni potencjometr, ~djlji24~ orientujesz si jaki tam jest dok豉dnie model? z tego co widzia貫m firmy ALPS ale szukaj帷 po necie jest ich mega du穎 i nie wiem jaki jest odpowiedni.