Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dzwonek do drzwi przepalił się -

13 Mar 2015 19:58 903 6
  • Poziom 2  
    Witam
    Kupiłem sobie nowy dzwonek firmy Zamel GNT-931 8 V. Podłączyłem przewód fazowy pod "1" a neutralny pod "2" zacisk i kiedy nacisnąłem przycisk usłyszałem huk.
    Po obejrzeniu gongu zobaczyłem że cały układ jest spalony. Co robię nie tak? Stary dzwonek jak podłączam jest wszystko ok, jest kostka wpinam przewody i działa a w tym nowym wszystko się od razu przepala. Proszę o pomoc.
  • Specjalista elektryk
    Kupiłeś sobie nowy dzwonek firmy Zamel GNT-931 8 V a podłączyłeś pod napięcie 230 V
  • Poziom 2  
    Tak podłączyłem pod napięcie 230 V ale w instrukcji pisało że można podłączyć pod 230V. Czy wymagany jest do tego jeszcze jakis trafo?
  • Poziom 26  
    W instrukcji napisano, że można dopiero po zastosowaniu dodatkowego transformatora 230/8V AC - np. typu TRM-8 prod. ZAMEL.
  • Poziom 34  
    No tak, kiedyś powszechnie stosowano tzw. trafo dzwonkowe (sam takie miałem w starej instalacji elektrycznej) i takiego transformatora on wymaga. O ile cewka się nie przepaliła, to może jeszcze zadzwoni.
  • Poziom 2  
    Rzeczywiście ale ja jestem głupi:D No nic człowiek się uczy na błędach dzięki wam za szybkie odpowiedzi.