Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo a3000-h - Powolne ładowanie Baterii , Nagłe wyłączanie się tabletu.

dalb 13 Mar 2015 20:13 3312 5
  • #1 13 Mar 2015 20:13
    dalb
    Poziom 4  

Siema , mam taki problem z tym tabletem że kupiłem go bez orginalnej ładowarki ostatnio w Rtv Agd , i teraz mam taki problem , że tablet w momencie w którym jest wyłączony , ładuje się bardzo powoli (0-100%) w 7-8h . Gdy jest włączony ,prawie w ogóle się nie ładuję tylko utrzymuję się na poziomie x % . Od 2 dni przy podłączonej ładowarce i stanie baterii 60% przy włączonej grze tablet nagle się wyłącza i gdy go włączam ma 1% Baterii . Ładowarka od Telefonu Samsunga ma oczywiście 5v i 1A na wyjściu , tyle że z informacji którą doczytałem to w tablecie prąd ładowania powinien wynosić ~3A , Nie mam informacji jaki prąd ładowania pokazuje tablet , gdyż mam to zablokowane . Myślicie że wgranie roota coś pomoże , czy jest to wina Baterii bo wątpie że ładowarki bo sprawdzałem w sumie na drugim tablecie i w nim ładuje znacznie szybciej (ta sama ładowarka) .

2 5
  • #2 13 Mar 2015 20:32
    HerGatiox
    Poziom 12  

moze uszkodziła się bateria?
    U mnie, chinska ładowarka USB 5v 150mA po podłączaniu do telefonu powodowała zakłócenia i nie dało sie z niego korzystac (wariacje na ekranie dotykowym) okazało się że ładowarka jest przeciążona i dawała ostre zakłócenia sięgające nawet do 10V (prąd zmienny) pomimo mniejszej wartości prądu stałego - 4,5V. Tak tylko rożmyślam, raczej nie będe w stanie inaczej pomóc

0
  • #3 13 Mar 2015 20:47
    dalb
    Poziom 4  

Myślę że nie w tym tkwi problem , gdyż tak jak mówiłem na innych sprzętach nie występuje ten problem , ładowarka jest orginalna od samsunga , także myślę że taka firma nie pozwoliła by sobie na takie niedopracowanie . ps : Ma ktoś sposób jak odblokować możliwość sprawdzenia prądu ładowania w tablecie ?

2
  • #4 14 Mar 2015 21:55
    rekinisko
    Poziom 22  

Ładowarką z wydajnością 1A nie naładujesz poprawnie tabletu. Sam rozruch urządzenia to 1.5A a gdzie tu jeszcze mowa o ładowaniu ...

0
  • #5 02 Kwi 2015 21:30
    kamilosdrifter
    Poziom 16  

Kup ładowarkę 5V 2A i problem powinien się rozwiązać.

0
  • #6 21 Kwi 2015 14:55
    453906
    Użytkownik usunął konto