Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Vectra C anglik - zmiana mil na kilometry

Oprysk Stonki 13 Mar 2015 21:31 5187 22
    Oprysk Stonki
    Level 29  
    Jest możliwośc zmiany wyświetlanego przebiegu z mil na przebieg w kilometrach?
    muri3
    Level 15  
    Program do Opel i wio. Mam taki.
    Oprysk Stonki
    Level 29  
    Aha, a jakiż to program do tego opla?
    muri3
    Level 15  
    Np. Opel tech jest ich wiele. Kiedys zmienialem z mil na km z auta z USA. Czuję ironie.
    Oprysk Stonki
    Level 29  
    O, fajnie, jeszcze powiedz mi jak to zrobić, tak krok po kroku to ja ci pomoge w twoim temacie bo znam się na fordach.
    muri3
    Level 15  
    Musisz się dostać do komputera pokładowego i zmienić kodowanie na europejskie. Lookne ten opeltech program.

Dodano po 1 [minuty]:

albo wymiana licznika na europejski bo troszkę się różni od km.

Moderated By Pawel wawa:

Ostrzeżenie, za całokształt w tym temacie. Na forum obowiązuje zasada, wiem to piszę. Nie myl z pisaniem tego co się wie, w dodatku nie na pewno! 3.1.11. Zabronione jest publikowanie wpisów nie zawierających merytorycznej treści, zawierających szkodliwe porady, porady nie będące próbą rozwiązania problemu oraz publikowanie identycznych wpisów następujących po sobie lub powtarzających informacje ujęte w toku dyskusji.

• Helpful post
    damdam

Level 34  
    Nie zrobisz inaczej niż dumpem z Europejczyka. Wtedy jednak rozjedzie się tarczka tachometru.
    Oprysk Stonki
    Level 29  
    Ech, bracia Grimm to pisali lepsze bajki. Nie wiem co miałeś na myśli pisząc o jakims komputerze pokładowym być może wyświetlacz informacji dodatkowych, proszę, zrzut z ustawień, co nie zmienia faktu, że w IPC dalej jest jak jest..
    Dzięki damdam, no wreszcie coś konkretnego, cyferblat już zmieniony.
  • Helpful post
    Pawel wawa
    VIP Meritorious for electroda.pl
    A co Ty tam Techem chcesz zdziałać, Kolego? Chyba nie dałeś się podpuścić jakiemuś lamerowi? Nowy wsad i nowe tarcze. Nie zrobisz inaczej.
    Oprysk Stonki
    Level 29  
    Paweł, tarcze już są zmienione. Sądzę, że coś może się udać w funkcji programowanie i nowy indeks kodów. Ale tech nie wpuści, bo nie mam kodu bezpieczeństwa. Już i tak ujadłem przy tym czerstwego chleba, bo był młyn z DDM i PDM, pozamieniane i zamki nie działały, została jeszcze zabawa z REC, bo wymieniony i CIM jak i BCM pluje się o nieznany identyfikator środowiska ( nie działa otwieranie tylnej klapy) i ta nieszczęsna deska.
    muri3
    Level 15  
    Pawel wawa wrote:
    Chyba nie dałeś się podpuścić jakiemuś lamerowi?

Kto to ten lamer?
  • Helpful post
    damdam

Level 34  
    jak już rozbierałeś IPC mogłeś 93c66 poczytać, tam security code jak na dłoni.
  • Helpful post
    Pawel wawa
    Ale to nic nie da, nawet gdyby miał wszystkie piny świata. Trzeba fizycznie przekopiować i z głowy. A poczytać mógł, na wszelki wypadek warto mieć.... Do "drobiazgów" ;)
  • Helpful post
    damdam

Level 34  
    chodziło mi o pin w kontekście dopasowania tych nieszczęsnych identyfikatorów. podkładka wsadu i reset IPC TECH2 załatwi temat km/h.
    Oprysk Stonki
    Level 29  
    Podrzuć wsad jak masz, VIN sobie już przepiszę. Nie będę kombinował z czytaniem kodu z deski bo na nic mi, deska z zupełnie innej bryki niż CIM i BCM, tak że kod nie przyda sie nawet do programowania kluczy; kiedyś.
    damdam

Level 34  
    na zupę czy benzyna ? jeden czy dwa lcd ?
    Oprysk Stonki
    Level 29  
    Z22YH, dwa LCD
    Pawel wawa
    damdam wrote:
    TECH2 załatwi temat km/h.
    Może ktoś mi wyjaśni, nawet na PW, jak chcecie Techem zmienić na km/h?
    damdam

Level 34  
    przeczytaj uważnie to zdanie Pawle :) podkładka wsadu (na kontynentalny) + reset sterownika IPC wykonany TECH2.
    Oprysk Stonki
    Level 29  
    Pawel wawa wrote:
    jak chcecie Techem zmienić na km/h?

Nie prędkość, a przebyty dystans. W starej V było to proste, trzymało się ponad 10 sekund wciśnięty przycisk kasowania przebiegu dziennego.
    W MID można Techem zmieniać wskazania kontynentalne czyli litry/km lub na jednostki GB, czyli galony czy co tam mają ma mile bądź też jednostki Japońskie.
  • Helpful post
    Pawel wawa
    Oprysk Stonki wrote:
    Nie prędkość, a przebyty dystans.
    No właśnie, to się zgadzam, ja cały czas zastanawiałem się jak Wy chcecie prędkość zmieniać. Myślałem, że coś przegapiłem i robię jak frajer na okrągło.... Dobra. Teraz wszystko jasne.
    Oprysk Stonki
    Level 29  
    Zrobione, zostało jeszcze radio, z innego modelu niż wyświetlacz i wyświetla SAFE. To już pestka.