Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pilot Sp2 i nice on2 - Sterowanie Nice oraz Came Space jednym pilotem.

jbrawo 13 Mar 2015 23:36 5289 4
 • #1
  jbrawo
  Level 11  
  Witam

  Mam następujący problem:
  1. W jednym miejscu mam system automatyki nice - pilot nice one2
  2. W drugim system Came Space - pilot sp2

  Chciałem zakupić dodatkowy pilot i otwierać nim obie bramy.

  Z tego co się zorientowałem oba systemy działają na kodowaniu zmiennym na tej samej częstotliwości.

  Czy możliwe jest zakupienie jednego pilota 4 kanałowego (np. Nice on4) i zaprogramowanie go do obu bram (skopiowanie sygnału z obu pilotów).

  Może istnieje inny "uniwersalny" pilot do tego typu zabaw?

  Z góry dzięki za pomoc.
 • #2
  kotbury
  Gantry automation specialist
  Quote:
  Czy możliwe jest zakupienie jednego pilota 4 kanałowego (np. Nice on4) i zaprogramowanie go do obu bram (skopiowanie sygnału z obu pilotów).

  Może istnieje inny "uniwersalny" pilot do tego typu zabaw?


  Obie drogi radiowe są kompletnie niezgodne ze sobą (zdaje się nawet że Nice używa innego systemu kodowania niż Came) - tylko częstotliwość jest taka sama.

  Piloty kopiujące kod zmienny istnieją (głęboka China) ale są bardzo kłopotliwe i niepewne w użyciu.

  Najprostsza droga to dokupić dodatkowy odbiornik Nice (albo taniej odpowiednik odbiornika Nice np Proximy), domontować do Came-a i przejść całkowicie na piloty Nice albo to samo w drugą stronę (przejść w całości na sterowanie pilotami Came) - wybór zależy od twoich preferencji no i cen odbiorników i pilotów obu systemów.

  Może po skalkulowaniu kosztów najtaniej wyjdzie kupno dwóch odbiorników firmy trzeciej (np Elmes) z zestawem pilotów i obsadzić nimi oba napędy.

  Twój wybór...

  PS. Istnieje coś takiego:

  http://ster-tronic.pl/pilot-nicefaaccamebenincakeydtmnormstahl-zamiennik-43392mhz-p414.html

  pilot emulujący w/w systemy i na każdym guziku może być inny system, ma Came Space ale z Nice niestety tylko Smilo. Może po głębszym przeszukaniu netu namierzysz pilota mającego w sobie jednocześnie Nice Flor (ERA, ONE - ten sam kod) i Came Space...
 • #3
  jbrawo
  Level 11  
  Witam
  Dzięki za odpowiedź. Niestety wiadomość jest dla mnie niezbyt pomyślna.
  Nie mam możliwości zmiany systemów sterujących - do bram ma dostęp bardzo wiele osób. Chyba jednak przyjdzie się dalej meczyć z dwoma pilotami przy kluczykach.
 • #4
  kotbury
  Gantry automation specialist
  Możesz zrobić pewną chytrówkę - trzymając się pomysłu użycia jednego systemu do obu bram (i istniejących pilotów) - może masz sytuację że w pobliżu którejś bramy możesz założyć odbiornik (np może masz drzwi garażowe albo bramę bliżej domu - w zasięgu odbiornika i jakieś gniazdko z prądem) i sprzęgasz go kabelkami z pilotem drugiego systemu. Czyli - np. naciskasz pilota Nice, odbiornik Nice założony gdzieś w pobliżu bramy z Came "naciska" podpięty do niego guzik pilota Came i otwiera Bramę Came.
  Nie zmienia to faktu, że musisz mieć dostęp do napędów - nie po to aby coś montować ale aby dopisać dodatkowe piloty.
 • #5
  dobredobram.pl
  Level 9  
  Witam, rozwiązaniem jest zakup dodatkowego pilota np.ONE4 firmy NICE i do tego Radioodbiornik NMx NICE , który trzeba będzie podłączyć do napędu CAME. Dzięki temu w jednym i drugim napędzie będzie Pan miał radiolinię tego samego producenta w tym samym systemie co da możliwość sterowania obydowma urządzeniami z jednego pilota.