Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Satlink WS-6933 - Ustawienie miernika do wyszukiwania NC+

jacinek 14 Mar 2015 08:09 16653 3
    jacinek
    Level 10  
    Witajcie !
    Mam mała, lamerską trochę prośbę ;).
    Mam do dyspozycji miernik sat Satlink WS-6933.
    Potrzebuje ustawić dokładnie antenę mojej NC+.
    Nie bardzo wiem jak ustawić sam miernik i co wpisać w samych parametrach
    zanim zacznie kręcić czasza.
    Pomóżcie mi proszę w tym temacie ;).
    Chciałbym jutro, w niedziele 15.03 zacząć więc proszę o
    rychłe odpowiedzi ;).
    Dzięki!
    Marcin
    lolo56
    Level 22  
    Wybierasz - Ustawienia anteny - OK, SAT Name - E 13.0 Ku-HotBird 13- OK i szukasz sygnału (dwa paski górny i dolny na zielono musza być). Możesz jeszcze raz nacisnąć OK to bedziesz miał - Skanowanie sygnału - dwa parametry Strenght i Quality - powrót do poprzedniego ustawienia - RETURN. Wskaźnik dolny Quality ma być ustawiony na max. (Parametry na mierniku: E 13.0; LBN Univer; F 10815; Lo 09750; SR 27500; Hi 10600; POL H; D1.0 OFF; 22K Auto; D1.1 OFF). Możesz później sprawdzić sygnał na innych częstotliwościachhttps://satmania.com.pl/aktualny_wykaz_czestotliwosci_-_cyfra+,0,104.htm
    Pozdrawiam
    jacinek
    Level 10  
    Dzięki za rady, parę minut i ustawione.... pytanie : Siła sygnału : 95 Jakość : 80 to są dobre wyniki ?
    Pozdrawiam,
    M.
    sunlux

Level 20  
    jacinek wrote:
    Dzieki za rady, pare minut i ustawione.... pytanie : Sila sygnalu : 95 Jakosc : 80 to sa dobre wyniki ?
    Pozdrawiam,
    M.

Jaki "miernik" takie wyniki.... więc to zwykły wskaźnik a nie miernik skoro podaje wyniki w procentach.
    Czy są dobre...? A jak jadę w DOWOLNYM samochodzie z prędkością 80% wychylenia wskazówki na prędkościomierzu to szybko czy wolno jadę ? ;-)

Podaj wynik w konkretnych jednostkach (poziomu np. w dBµV i jakości w MER lub opcjonalnie w C/N) i napisz jeszcze jaki rozmiar anteny i na jakim transponderze zrobiłeś pomiar to odpowiem ci czy to dobry wynik. A tak na razie to można pisać palcem do wodzie lub wróżyć z kart jak ten wskaźnik interpretuje 80% bo z pewnością przelicza to z postBERu a on jest niewiarygodny.

Pomiary najlepiej rób na popularnych transponderach (11508 dla paczki HD TVNu a jak ten wskaźnik jest SD to 11393 dla paczki nie HD TVNu)