Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Odkurzacz przemysłowy/hotelowy do 600 zł !

fezozd 14 Mar 2015 09:09 3015 10
    fezozd
    Level 10  
    Witam. Padł mi kolejny zwykły odkurzacz z mediaexpert "Bosch Sphera 30" długo się zastanawiałem i doszedłem do wniosku, że teraz zakupie przemysłowo/hotelowy odkurzacz. Czasami są remonty w domu pasuje, więc zgarnąc troche pyłu itp. Sprawa ma się tak aby był on jak najlżejszy w tej kategorii i najmniejszy, nie orientuje się w odkurzaczach ale mój znajomy ma Nilfisk i jest świetny ! Zależy mi na bezworkowym, może mieć system samooczyszczania filtra. Przeglądając ofertę Nilfiska wypatrzyłem sobie model Nilfisk Aero 26-01PC z tym, że jest dosyć ciężki wolałbym coś lżejszego tymbardziej, że ma utrzymywać porządek w domu ! Chętnie wysłucham waszych opinii i poczekam na porady ! Jest jeszcze jedna opcja mianowicie Bosch GAS 20L lecz nie miałem z nim doczynienia.
    Przemeek1988
    Level 22  
    Żaden odkurzacz nie nadaje się od odkurzania pyłu remontowego (prócz przemysłowego) - aczkolwiek czy takim kolosem chcesz jeździć po domu? Raz, że rysuje to panele, dwa filtracja powietrza raczej na średnim poziomie.

Jeśli chcesz coś profesjonalnego to zwróć uwagę na ofertę PROFI EUROPE - nasza polska marka, wyodrębniła się z marki Zelmer, obecnie ponadto produkuje profesjonalne modele dla Electroluxa (niedostępne w Polsce - tzn są to te same modele które są w ofercie pod logiem Profi Europe). Fajny model to Profi 10 lub Profi 5 - linia odkurzaczy dedykowana do domu, łączy w sobie parametry odkurzaczy profesjonalnych.

Rozejrzyj się jeszcze za odkurzaczami Miele - wszystkie modele są świetne lub Thomas, modele to m.in: Crooser Animal Plus ,Crooser Parquet Plus ,Crooser ECO Plus.

Żaden z podanych przeze mnie odkurzaczy nie nadaje się do odkurzania pyłu remontowego aczkolwiek są to odkurzacze bardzo dobre jakościowo i przy prawidłowej eksploatacji będą służyć wiele lat.

Do odkurzania pyłu po remoncie polecam ci kupienie dodatkowego odkurzacza z biedronki za 80zł- pył ci wciągnie a jak się zepsuje to nie będzie żal wywalić

P.S. "Odkurzacz przemysłowy do 600zł" - jedno wyklucza drugie. Za taką kasę możesz kupić co najwyżej dobry odkurzacz domowy ;)
    fezozd
    Level 10  
    A co mi powiesz na temat odkurzacza Profi Europe 10.5 ? Dosyć dobre opinie, fajne parametry i do odkurzania domku byłby świetny a do pyłu budowlanego to kupie coś od Hilti używanego ; ) Ahaa powiedz no mi jeszcze coś na temat odkurzacza http://www.euro.com.pl/odkurzacze/thomas-perfect-air-allergy-pure_2.bhtml ;) Dosyć fajna promocja i jeżeli uwierzyć opinią to warto dołożyć te 200zł i co najważniejesze bezworkowy oraz z filtrem wodnym ! Co oni sądzicie ?
    Przemeek1988
    Level 22  
    Profi 10.5 jak najbardziej do domu się nadaje. Jest to wersja z tworzywa sztucznego ,ale bardzo mocnego. W zestawie otrzymujesz zwykły filtr piankowy i worki papierowe, ale u producenta (czyli przez sklep wysyłkowy z siedziby firmy - Rzeszów-) możesz dokupić m.in filtr hepa czy też worki typu safbag. Nie wiem jak teraz, ale parę lat wstecz mieli w ofercie dwa rodzaje ssawek - włoskie spival i niemieckie wessel - te włoskie odkurzały dobrze, ale były dość nieszczelne co skutkowało świstem powietrza, te wesselowskie były świetne ,zupełnie inna liga - pełna kultura pracy (z tego co się orientuje to można je dokupić u nich w sklepie internetowym za ok 90zł, chociaż nie wiem czy teraz nie montują już ich fabrycznie - musiał byś się z nimi skontaktować). Z tego co słyszałem ,to dzwoniąc do nich możesz sobie dowolnie skomponować swój odkurzacz (czyli z regulacją mocy lub bez, ze zwijaczem przewodu lub bez, wybrać ssawki i filtry jakie chcesz itp) - warto przedzwonić do nich.

Co do Thomasa, to tak jak mówiłem wcześniej - są to jedne z lepszych odkurzaczy i mają z reguły wszystkie modele dopracowane pod kątem technicznym i ergonomicznym. O ile się nie mylę, to ssawko szczotki również mają wesselowskie.
    Odkurzacz wodny to fajna sprawa, bo jakość filtrowanego powietrza jest wyższa niż w przypadku odkurzacza workowego ,ale musisz się liczyć z faktem ,że taki odkurzacz trzeba po każdym użyciu opróżnić z wody ,umyć i wysuszyć. Jak ci się np coś rozsypie to masz dużo roboty - tutaj lepszy jest Zelmer Aquos bo masz możliwość pracy w trybie wodnym lub workowym (czyli na gruntowne sprzątanie woda, a na szybko worek).
    fezozd
    Level 10  
    Ale powiedz mi jak to jest np. w sytuacji gdy chcę sobie taki odkurzacz wnieść po schodach a on ma w sobie tą wodę czy to się wyleję gdy przechylimy pod zbyt dużym kontem ?
    Przemeek1988
    Level 22  
    Uchwyty w odkurzaczach wodnych są tak zaprojektowane ,że odkurzacz jest cały czas w takie pozycji jakby był położony na ziemi. Gdy go przechylisz zbyt mocno (w skrajnych przypadkach) to wyleję się woda co w konsekwencjo może doprowadzić do zalania silnika. Nie poleca się przenoszenia odkurzaczy wodnych podczas pracy ze względów bezpieczeństwa.
    fezozd
    Level 10  
    No fajna sprawa te odkurzacze wodne, kwestia jest taka iż jestem alergikiem. Zawsze w tych workowych denerwowało mnie to iż śmierdziało z nich podczas odkurzania nieziemsko ! Jestem bardzo zainteresowany tym Thomas'em, powiedz mi jeszcze jaką tą ilość wody się leje do pojemnika i trzeba czyścić ten pojemnik po każdym odkurzaniu ?
    Przemeek1988
    Level 22  
    Zazwyczaj do takich odkurzaczy leje się ok 1.5litra wody, nie wiem jak jest dokładnie w przypadku tego Thomasa. Co do czyszczenia ,po każdym odkurzaniu obowiązkowo wylewasz wodę i myjesz pojemnik ,filtry i je suszysz.

W przypadku odkurzaczy wodnych nie ma efektu nieprzyjemnego zapachu podczas pracy urządzenia, co więcej - po odkurzeniu takim odkurzaczem w powietrzu czuć świeżość i nawilżenie powietrza.
    Coś za coś- świeże ,pachnące powietrze kosztem regularnego czyszczenia.
    fezozd
    Level 10  
    A masz jakies ciekawe propozycje co do odkurzaczy bezworkowych ze zwyklymi filtrami?
    Przemeek1988
    Level 22  
    Generalnie w tej cenie to Samsung, aczkolwiek nigdy tego nie używałem i nie wiem jak się sprawują ,ale klienci sobie je chwalą.
    Osobiście w przypadku alergii wolał bym workowy z dobrymi filtrami i tutaj skłaniałbym się za Miele- mają atest szczelności na całe urządzenie. Minusem jest cena worków -50zł za 4szt i HEPA ok 120zł.
    fezozd
    Level 10  
    Ok, dziękuje Ci za wszystko ; ) Thomas to jednak najlepsza opcja :D Byłem dzisiaj, widziałem, ogladałem bardzo mi się spodobał sprzedawca same pozytywy mówił o nim jak to wszyscy zresztą lecz w sobotę jadę po niego ; ) Dzięki wielkie.