Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiat Bravo 1.4 12V 1996 - Stuki pochodzące z skrzyni biegów

14 Mar 2015 11:04 1074 8
  • Poziom 7  
    Witam . Posiadam Fiata Bravo 1996 rok 1.4 12V 55kW 75 KM. Usłyszałem ostatnio z skrzyni biegów stukanie, częstotliwości stukania zalezy od prędkości pojazdu i słychać je tylko pomiędzy 20km/h -85km/h i tylko jak odejmuje pedal gazu lub jazda na biegu jałowym. Przy rozpędzaniu nie słychać stóków. Przeguby sa w porządku. Proszę o pomoc.
  • Specjalista grupy V.A.G.
    Kolejny raz zapytam. Czy olej jest w skrzyni?
  • Poziom 7  
    Jest olej w skrzyni biegów
  • Poziom 6  
    Witam,mam dokładnie ten sam objaw,stuki pochodzące z okolic skrzyni biegów po zdjęciu nogi z gazu.Silnik 1.4 12v 96r.Prosze o jakieś sugestie...
  • Moderator Samochody
    Na pewno ze skrzyni biegów? W momencie odjęcia czy dodania "gazu" silnik się nieznacznie przemieszcza na poduszkach. Jeśli poduszki są za miękkie lub zerwane lub jest nieoryginalny wydech to często rura wydechowa lub katalizator potrafi uderzać lub "dzwonić" o podłogę samochodu lub oberwane osłony termiczne. Podczas hamowania silnikiem, silnik przemieszcza się właśnie w tę stronę, że wydech unosi się do góry.
  • Poziom 7  
    Może to prościej opisze ten hałas, podobny to patyka wsadzonego w szprychy tyle ze ciszej , poduszki dobre sa , wydech orginal
  • Poziom 7  
    czy na zakrętach się bardziej nasila jeśli tak to problem z mechanizmem różnicowym lub często pada łożysko na wałku sprzęgłowym w tedy na wolnych obr stuki a po wciśnięciu sprzęgł cisza
  • Poziom 7  
    Na zakrętach nic się nie nasila , nie ma znaczenia czy sprzęgło wciśnięte czy nie. Jedynie to od momentu jak to zauważyłem zrobiłem juz z tym z 2 tys km i nawet głośniej nie stuka
  • Poziom 6  
    u mnie też terkocze jakby patyk w szprychę, podczas jazdy na luzie lub hamowanie silnikiem,przy przyśpieszaniu cisza...