Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Inwerter Volt co myślicie?

Jan_Werbinski 14 Mar 2015 11:22 2172 10
  • #2 14 Mar 2015 11:46
    CzystyZYSK
    Poziom 24  

Patrząc po wyglądzie to nie ruszałbym w ogóle ;-)

podejrzewam, że w środku pusto i biednie.

0
  • #3 14 Mar 2015 13:07
    PV_Albert
    Poziom 20  

Używam ten inwerter. Całkiem ciężki klamot więc coś tam w środku jest.
    Zaletą jest, że to polski producent z 3miasta któremu można pomarudzić osobiście.
    Przy odrobinie wytrwałości można ustalić kontakt z konstruktorami.
    Ogólnie jest OK, ale jest jedna upierdliwa wada. Nie wiedzieć czemu wentylator czasami się włącza nawet jak nie jest obciążony i jest dość głośny.
    Szkoda, że nie dorobili komunikacji z tą maszyną.
    Kupiłem na jesień i do tej pory nie używałem intensywnie, ale właśnie przyszedł czas na regularną prace.

0
  • #4 15 Mar 2015 07:46
    Jan_Werbinski
    Poziom 32  

Ale co to właściwie jest? Mi to wygląda na UPS z funkcją ładowania z solarów? Czy np moc 2000W oznacza że tyle będzie na wyjściu AC z solarów? Czy tyle na wejściu DC? Czy 20A to prąd solarów czy ładowania akumulatora?

Zapewne świetnie się nadaje jako zabezpieczenie zasilania pompy CO, ale jako inwerter grid on lub wyspowy?
    Tabelka z parametrami jest mętna. Podaje przedział maksymalnego prądu i napięcia paneli taki sam dla kilku mocy. Coś tu kręcą...

0
  • #5 15 Mar 2015 11:57
    CzystyZYSK
    Poziom 24  

Ongrid na pewno nie. To jest UPS po prostu z ładowarką solarną połączony nic więcej. Wejście na ładowarkę MPPT ładuje akumulatory, z których przetwornica pobiera energię i oddaje na gniazdo swoje.

Wpina się to w sieć i wewnątrz jest przełącznik, jak zdycha aku to będzie brać z sieci i przerzucać na to gniazdo wyjściowe (bypass) nic więcej.

Pozdrawiam

1
  • #6 15 Mar 2015 20:27
    zbigniew125
    Poziom 23  

PV_Albert napisał:
    Używam ten inwerter. Całkiem ciężki klamot więc coś tam w środku jest.
    Zaletą jest, że to polski producent z 3miasta któremu można pomarudzić osobiście.
    Przy odrobinie wytrwałości można ustalić kontakt z konstruktorami.
    Ogólnie jest OK, ale jest jedna upierdliwa wada. Nie wiedzieć czemu wentylator czasami się włącza nawet jak nie jest obciążony i jest dość głośny.
    Szkoda, że nie dorobili komunikacji z tą maszyną.
    Kupiłem na jesień i do tej pory nie używałem intensywnie, ale właśnie przyszedł czas na regularną prace.

Uważam że to jest wyrób chiński produkowany dla firmy VOLT . Mam przetwornicę Volta 2000/4000 W 24 V[pełen sinus ] i cały czas jest problem z wentylacją [ czuć spaleniznę ] , dwa razy była w naprawie , bez rezultatu . Przetwornica nie może pracować z małym obciążeniem [ minimum 150 W] ponieważ się przegrzewa , oczywiście w instrukcji nie ma ani słowa o takich wymogach pracy . Po ostatniej naprawie wystąpiło jeszcze jedno uszkodzenie , ponieważ widać na telewizorze zaniki[zakłócenia ] obrazu . Oczywiście jest to inna przetwornica od tej przedstawionej w temacie . Pozdrawiam

0
  • #7 15 Mar 2015 20:59
    PV_Albert
    Poziom 20  

zbigniew125 napisał:
    Uważam że to jest wyrób chiński produkowany dla firmy VOLT

Bardzo prawdopodobne. Pisałem producent, w sensie myśl techniczna i (ułańska) konstrukcja.
    Na pewno jest serwis w kraju.

0
  • #8 15 Mar 2015 21:08
    Edek45
    Poziom 28  

Naprawiałem przetwornice sinus firmy Volt, Blow, E-ast, Power Inwerter i w środku jest to samo, różnią się tylko obudowami z napisami.

0
  • #9 16 Mar 2015 11:07
    bimki
    Poziom 15  

hej,

czyli To, to jest coś podobnego w innej obudowie i inny soft?

pozdr

0
  • #10 16 Mar 2015 19:58
    CzystyZYSK
    Poziom 24  

czyli tak jak myślałem - z daleka od tego ;]

-1
  • #11 17 Mar 2015 11:51
    Staszek_PL
    Poziom 8  

Montowałem dwa takie urządzenia w zeszłym roku i klienci je bardzo chwalą. Działa to w ten sposób, że PV zasilają regulator MPPT, ten ładuje akumulatory, a akumulatory przez inwerter "robią" 230V. W momencie wyczerpania akumulatorów, urządzenie przełącza się na sieć. Jest to typowy off-grid. W środku wykonany porządnie. Zakładam klientom te inwertery do zasilania wydzielonych obwodów instalacji domowych/biurowych. Seria przetwornic sinusPRO od Volta, nie ma nic wspólnego ze "zwykłymi" sinusami volta, blow,east czy pi.

0