Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Note3 Samsung Galaxy MMS-y nie działają na Android 5.0

tomB_B 14 Mar 2015 11:47 3675 3
  • #1 14 Mar 2015 11:47
    tomB_B
    Poziom 8  

Samsung Galaxy NOTE3 po aktualizacji do androida 5.0 nie wysyła i nie odbiera MMS-ów. Wcześniej wszystko działało bez problemu. Smartfon działa w sieci orange, czytałem na forum, że problem nie dotyczy tylko mnie, trochę załamująca odpowiedź aby przywrócić ustawienia fabryczne, do tego nikt nie pisał czy to pomogło. Z BOK orange dostałem żenującą odpowiedź, po opisaniu szczegółowo problemu, odpowiedź: (czy mam włączone dane komórkowe, a jeżeli tak, to należy oddać telefon do naprawy). Pobrałem oczywiście ze strony operatora konfiguracje do MMS, próbowałem również wprowadzać ręcznie. Dzwoniłem do Samsunga, polecili ustawienia fabryczne - jak pomyśle o utracie danych z zainstalowanych aplikacji i ustawianiu wszystkiego od początku to mam dość. Może ktoś przerabiał już taki problem?

2 3
  • #2 14 Mar 2015 18:42
    nemo333
    Poziom 28  

Aktualizowałeś bez utraty danych?
    Coś takiego nie jest zalecane, właśnie z powodu możliwości wystąpienia błędów i zamulenia systemu ;)
    Najlepiej przy każdej aktualizacji telefonu zrobić przywrócenie do ustawień fabrycznych, wtedy najłatwiej wykluczyć wszystkie problemy i błędy związane z nieprawidłowym przenoszeniem danych.

2
  • #3 15 Mar 2015 20:59
    tomB_B
    Poziom 8  

Do tej pory zawsze tak robiłem przy wszystkich telefonach i nie było problemu, pojawiała się nowa aktualizacja więc ją instalowałem. No ale trudno, spróbuję zrobić fabryczne i napiszę czy to mogło, może innym użytkownikom się przyda

1
  • #4 04 Kwi 2015 13:49
    tomB_B
    Poziom 8  

Po przywróceniu ustawień fabrycznych wszystko działa

1