Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amica EB2703 - Nie działa zegarek/programator.

Reprint 14 Mar 2015 12:37 1554 2
  • #1 14 Mar 2015 12:37
    Reprint
    Poziom 16  

Witam.
    Aby piekarnik działał tj. można było w nim piec itp. trzeba ustawić godzinę na zegarku/programatorze i tu jest problem bo wyświetlacz nie działa i nie tylko wyświetlacz bo ustawienie jakiejkolwiek godziny "po ciemku" nie przynosi rezultatów.
    Gdy przekręcę prawym pokrętłem od funkcji zapala się kontrolka koło niego co pokazuje że zasilanie jest.
    Piekarnik zepsuł się z dnia nadzień, nie był zalany, burzy też nie było. Piekarnik ma około 7 - 8 lat.
    Układ posiada cztery zaciski 2 zasilające i 2 na stycznik.
    Pierwsze pytanie: Czy zwarcie przewodów które łączy stycznik spowoduje działanie piekarnika i programator nie będzie potrzebny?

Załączam zdjęcia, może wy znajdziecie jakiś uszkodzony element.
    Czy taki programator można kupić i czy opłaca się oddawać go do serwisu?
    Co o tym myślicie?
    Może zimne luty?

Amica EB2703 - Nie działa zegarek/programator. Amica EB2703 - Nie działa zegarek/programator. Amica EB2703 - Nie działa zegarek/programator. Amica EB2703 - Nie działa zegarek/programator.

1 2
  • #2 06 Sie 2016 22:59
    Jericho24
    Poziom 18  

Witam!
    Naprawiłeś piekarnik?

0
  • #3 28 Sie 2016 20:44
    Reprint
    Poziom 16  

Tak i nie.
    Jedyną funkcją tego zegarka/programatora było załączenie lub wyłączenie zasilania stycznikiem, dla funkcji piekarnika.
    Po prostu wywaliłem tą elektronikę a przewody które zwierał stycznik zwarłem na stałe i piekarnik chodzi.

1