Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak światła mijania w skuterze

14 Mar 2015 13:05 4260 5
  • Poziom 9  
    Witam, mam problem z moim skuterem (Router City Line/Bassa), mianowicie nie zapala mi się światło mijania z przodu (krótkie). Sprawdziłem ładowanie - działa bo był padnięty akumulator i się naładował po kilkunastu km jazdy bez świateł. Światło drogowe działa bez zarzutu. Wymieniłem całą ramkę tą co idzie od żarówki i też nie działa krótkie. Żarówka też wymieniona. Z tyłu całe oświetlenie działa razem ze wszystkimi kierunkami. Przełącznik zespolony też sprawdziłem i wszystko jest w porządku. Cewka jest nowa i regulator napięcia też. Bezpiecznik, który idzie od akumulatora do instalacji był ok ale dla pewności wsadziłem drugi, który był w zestawie. Teraz poruszam się na "długich" ale nie wiem czy któregoś dnia pieski się nie przyczepią... Czy ktoś z Was miał podobne problemy z tym modelem? Będę wdzięczny za pomoc :)
    W załączniku podaję zdjęcie oprawki żarówki którą wymieniałem. Brak światła mijania w skuterze
  • Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
  • Poziom 11  
    Witam,
    Sprawdź połączenia na kostkach i napięcia na nich, jeśli masz miernik.
  • Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
  • Poziom 7  
    Sprawdź miernikiem napięcie przy żarówce przy włączonych światłach, bo wymienianie wszystkiego po kolei nie ma sensu. Jak będzie, to winne styki, lub żarówka. Jak nie, to ja bym obstawiał włącznik na kierownicy, ale lepiej przejrzeć całą instalację, a w razie problemu spróbować spiąć na krótko światła mijania, bo też wymieniać dobry włącznik jest bez sensu.
  • Poziom 9  
    Całą elektrykę sprawdziłem, połączenia i kostki. Napięcie jest takie jak powinno być. Żarówka jest nowa. W rym modelu jest podwójny żarnik, mijania i drogowe i tylko mijania nie działają. A podpowiecie mi jak zrobić żeby światło mijania działało na krótko zanim kupię przełącznik?
  • Poziom 35  
    Kolego sprawdź, czy "języczki" oprawki dotykają styków żarówki. Możesz je podgiąć, aby właściwie dotykały styków żarówki. Oprawka żarówki (wiadomej produkcji), w której styki-piny wykonane są z materiału kiepskiej jakości i bez należytej sprężystości. Jeśli to nie pomoże, to warunkowo zamień kabelki w oprawce i światło mijania będziesz miał ze światła drogowego.
  • Poziom 9  
    Wiesz, tą oprawkę kupiłem drugą nową, bo styki te co dotykają się urwały. Na nowej oprawie styki mocno dotykają, także nie ma możliwości żeby styki nie dotykały do żarówki. Kabelki zamieniałem ale w dalszym ciągu nie działa. Tak jak wcześniej wspomniałem, na podstawie schematu elektryki w książce serwisowej sprawdziłem wszystkie "kabelki" i wszystko jest ok oprócz tego, że w dalszym ciągu nie ma tego światła mijania.