Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

TP-LINK i DASAN - Jak skonfigurować połączenie połączenie bridge

14 Mar 2015 13:42 2877 5
  • Level 9  
    Cześć!
    Zmieniłem internet ostatnio na światłowodowy i mam taki problem:
    Wcześniej router był w salonie, gdzie kabelkami podłączony był do sieci dekoder, telewizor i konsola. Teraz kabel tam światłowodowy nie sięga, więc nie da się korzystać z funkcji sieciowych tych urządzeń, bo nie mają wi-fi.

Chcę więc by stary router łączył się z siecią wifi, a do niego podłączone były te urządzenia. Posiada on funkcję bridge, tylko  że nie wiem jak ją skonfigurować. W instrukcji nie jest to opisane.

Stary router: TP-LINK TD-W8951ND
    Nowy, połączony z siecią: DASAN H640GW

Jakieś porady?
  • Moderator of Networks, Internet
    W8951ND nie posiada takiej funkcjonalności. Opisywany przez ciebie bridge jest związany z konfiguracją modemu ADSL i wbudowanego routera (NAT-owania lub jego braku).
  • Level 9  
    Aa...
    No szkoda.
    Jest w takim razie jakieś tanie urządzenie, które może umożliwić połączenie?
    Acces Point ma taką funkcjonalność?
    Każdy repeater będzie miał negatywny wpływ na prędkość w sieci bezprzewodowej. Osobiście pomyślał bym o przewodzie i punkcie dostępowym lub transmiterach PLC - Link
  • Level 9  
    Przewód odpada, nie mam gdzie go wetknąć.
    Transmitery PLC za to wyglądają na dobre rozwiązanie, choć nie rozumiem zasady działania :D
    Czy po podłączeniu takiego transmitera do modemu kablem trzeba konfigurować coś w modemie, czy jedynie połączenie między transmiterami?
    Będzie to działać z każdym modemem?
    W transmiterach PLC medium po którym przekazywane są dane jest sieć 230V to tylko ta różnica. Transmitery są w dwóch wersjach PA (kablowe) i WPA czyli z punktem dostępowym.
    Oczywiście jeden w zestawie jest WPA, ten gdzie potrzeby jest lepszy zasięg bezprzewodowy.