Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

KAMAZ - ABS WABCO usterka - jak zdiagnozować?

Jarzabek666 14 Mar 2015 13:48 2148 4
  • #1 14 Mar 2015 13:48
    Jarzabek666
    Poziom 27  

Chciałbym to naprawić, a skończyły mi się pomysły. Nie mogę dojść co ma wspólnego kod błyskowy "7" z tym, że nacisnę hamulec i wyrzuca ten błąd.

Po odpaleniu, jeśli nie nacisnę hamulca jest bez błędów i kontrolka nie świeci. Mogę jeździć i nie zapali się dopóki nie nacisnę na hamulec. System po włączeniu zapłonu sprawdza zawory wiec one raczej odpadają.

0 4
  • Relpol
  • Relpol
  • Pomocny post
    #3 14 Mar 2015 18:31
    Serwis TIR Katowice

Poziom 10  

Kod 7 oznacza błąd systemu. Druga sekwencja powinna powiedzieć Ci co jest uszkodzone. To, że słychać cykanie zaworów wcale nie znaczy, że są one sprawne.

0
  • #4 16 Mar 2015 16:10
    Jarzabek666
    Poziom 27  

Po dokładnym wybłyskaniu błąd 7,3 czyli wychodzi przekaźnik trzeciego hamulca

Na schemacie miedzy pin 7 a 14 powinien być przekaźnik a ja mam bezpośrednio elektrozawór pneumatyczny (24V 0,5A), ten zawór w sumie nie spełnia żadnej ważnej roli bo w takim podłączeniu przewodów pneumatyki jak jest to tylko blokuje zgaszenie silnika.

Mam pytanie takie, w jakich warunkach ten przekaźnik trzeciego stopu zadziała? i co powinien robić bo mam plany to przywrócić.

A odnośnie wyżej co pisałem ze stop powoduje włączanie kontrolki to w kabinie były pasujące koło siebie wtyczki i ktoś do pin14 podłączył masę stopu.

0
  • #5 17 Mar 2015 22:30
    gucio~1
    Poziom 21  

To jest zawór sterujący wyłączeniem hamulca silnikowego w przypadku wystąpienia regulacji ABS podczas hamowania silnikiem

0