Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zamek od drzwi nie działa Mercedes A160

Huberto021 14 Mar 2015 14:17 1260 5
  • #1 14 Mar 2015 14:17
    Huberto021
    Poziom 10  

Witam,
    Mercedes A160 zamki nie działaja czy ktoś wie co mogło się stać ? Można zamknąć auto przyciskiem od środka. Od zewnątrz nie ma takiej możliwości pilot nie działa mimo ze wymieniłem baterie i zakodowalem. Po włożeniu kluczyka do zamka w drzwiach nie chce się przekręcić.

0 5
  • #2 14 Mar 2015 17:04
    kot mirmur
    Poziom 29  

Pewnie 1000 lat ich nikt nie używał.Propozycja,wd 40 w zamek aż popłynie po drzwiach następnie włożyć klucz i delikatnie ruszać prawo,lewo.

0
  • #3 14 Mar 2015 18:53
    Huberto021
    Poziom 10  

Dziękuje za odpowiedz. Tak właśnie zrobiłem i nic z tego ani drgnie chyba z pół butelki wpryskalem.

Dodano po 1 [godziny] 43 [minuty]:

Wykręciłem zamek od drzwi bagażnika i napotkałem problem wszystko pięknie rozebrałem ale nie mogę wyjąc tej głowicy z plastiku nie widzę żeby były jakieś zaczepy czy mam użyć młotka i ja wybić na sile czy coś jeszcze trzyma ?

0
  • #4 14 Mar 2015 19:42
    Strumien swiadomosci swia
    Poziom 43  

Może kluczyk tylko od stacyjki, co zdarza się nagminnie.

1
  • #5 14 Mar 2015 20:15
    kot mirmur
    Poziom 29  

Nie będę polemizował,ale to raczej kluczyk awaryjny[ten krótszy ]otwierał drzwi,ale stacyjki niestety nie dało rady przekręcić tym kejem.Czy reakcja innych zamków jest taka sama?

Dodano po 14 [minuty]:

Jeśli chodzi o demontaż.W większości zamków od tyłu jest mimośrodowa dżwignia nasadzona na końcówkę bębenka i zespolona z nim za pocą z reguły,rurkowego sworznia[1,5 do2mm fi].Tylko uwaga!!!!!.Jeśli uda ci się wyjąć bębenek,wyjmuj go z włożonym do niego kluczykiem.

1
  • #6 14 Mar 2015 21:27
    Huberto021
    Poziom 10  

Od drzwi kierowcy tez nie działa. Ani kluczykiem od stacyjki ani awaryjnym nie da się otworzyć. Wykręciłem narazie zamek ten od bagażnika. Udało mi się wyjąc ta głowice był jeszcze plastik który trzeba było podważyć i głowica wyleciała. Niestety nie mogę rozebrać bębenka na 2 zdjęciu widać śrube wyglada jak motylkowa niestety nie posiadam takiego klucza którym mógł bym ja odkręcić kombinerki nie dają rady chyba jest zapieczona. Zamki z tego co wiem nigdy nie były używane. Ten który odkręciłem jest cały w rdzy i brudzie stad nie da sie go przekręcić nawet odrobine.

1