Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Spawarka DIY Jak dobrać dławik i czy można zastosować mostek?

Pawlik74 14 Mar 2015 15:00 1209 0
 • #1
  Pawlik74
  Poziom 6  
  Witam ostatnio znalazłem na warsztacie jakiś bardzo stary ruskie trafo pomyślałem żeby zrobić z niego spawarkę to podłączyłem i niby wszystko hasa tylko że lepi się elektroda i nie chce się robić łuk (czasem na krótko jest ale po chwili gaśnie i się znów lepi :P to też pomyślałem żeby zrobić na prąd stały z tego schematu
  Spawarka DIY Jak dobrać dławik i czy można zastosować mostek?
  i teraz pytanie czy zamiast tych 4 diod 200A mogę dać 4 mostki 50A ? (trafo daje tak max 100/110A) i jak je podłączyć najlepiej? A druga sprawa to dławik. Mam trafo od mikrofali z już wyjętym uzwojeniem jednym za drugie się będę brał za chwile i czy wgl nada się na dławik?
  Spawarka DIY Jak dobrać dławik i czy można zastosować mostek? Spawarka DIY Jak dobrać dławik i czy można zastosować mostek?
  czytałem trochę o tym ale już mam mętlik w głowię od wszystkich odpowiedzi jedni mówią tak drudzy mówią jeszcze inaczej...
  a na koniec czy jak bym uciął trafo tka jak na obrazku to by się coś stało? i czy to jest niezbędne by ucinać je?
  Spawarka DIY Jak dobrać dławik i czy można zastosować mostek?
  i czy jak utnę to gumówką to nic się nie stanie? Wiem że temat wałkowany miliard razy ale serio długo szukałem i na moje konkretne pytania bym chciał znać odpowiedzi.