Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung H5500 - Jak polaczyc telefon LG L9 i telewizor Samsung

Foster20 14 Mar 2015 15:57 1500 2
  • #1 14 Mar 2015 15:57
    Foster20
    Poziom 9  

Witam.
    Jak w temacie, posiadam tv samsung i telefon lg l9 (p760), chciałbym sterować tv z poziomu telefonua, wszystko połączone przez wifi (tp-link 3420v2) tu i tu internet działa, na telefonie mam aplikacje "pilot do telewizora samsung" i gdy klikam w jakiś przycisk w aplikacji to wyskakuje komunikat "unable to communicate with your tv. to use the remote control you must accept the message on your tv" problem w tym ze na telewizorze nic nie wyskakuje, i nie wiem jak mam to polaczyc proszę o pomoc. Pozdrawiam

0 2
  • #2 16 Mar 2015 22:07
    anmedia
    Poziom 39  

Tego typu sterowanie, dziala poprawnie jak bys mial telefon samsunga i tv tej samej marki. A problemem sa porty blokowane poprzez router. Dlatego wyskakuje blad o brak polaczenia z TV. Telefony samsunga "wiedza" ktorymi portami sie laczac. Tak to wyglada ogolnie.

Pozostaje szukanie w sieci informacji jak to ze soba polaczyc, lub dlubac samemu. Zaznacze tylko ze posiadajac telefon samsunga, aplikacja do takiego sterowania jest dostepna przez "firmy trzecie". Sam telefon posiada mozliwosci sterowania multimediami. Sprawdzone na L5 i kilku TV. Nie potrzeba instalowania zadnych aplikacji.

0