Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung S3 I9300 - Nie włącza się - uszkodzony bootloader, cel: odzyskać dane

14 Mar 2015 18:26 2193 3
 • Poziom 9  
  Witam, znajomy podrzucił mi S3 z którego chce odzyskać dane, sam telefon jest nieistotny.
  Bootloader jest uszkodzony, pacjent nie włącza się, prąd wskakuje na ~150mA na kilka sekund, spada do 0 na sekundę i tak w kółko. Kolega zeznaje że "samo się stało" i na ile go znam raczej tak było. Można spróbować go ożywić bez większych problemów ale w tym przypadku priorytetem jest zachowanie danych a na to nie znam metody, w necie przewinęło się coś o SPI tylko czy można w ten sposób odczytać dane z eMMC w taki sposób by była możliwość wglądu w dane na partycjach? Jakieś sugestie?
 • Poziom 24  
  No kolego raczej chciałeś dodać można go ożywić w większymi problemami , jak go ożywisz jak nie wiesz jak zgrać zawartosć emmc , nie SPI tylko ISP , SDS syndrom bardzo częsta usterka emmc w tym modelu i tego rodzaju emmc , prawdopodobnie uszkodzona nazwa emmc (00000) ,lub martwe emmc , sprzęt najlepiej easy jtag , po wlutowaniu w punkty ISP wszystkiego sie dowiesz na temat stanu emmc i czy jest możliwe zgranie dumpa z zawartością zdięć , filmów etc
 • Poziom 9  
  W pracy używam metody narzuconej przez producenta i skuteczność to jakieś 60-80%, ale to i tak nie spełnia warunku podstawowego bo czyści zawartość pamięci. Z ISP masz rację, mój błąd. Domyślam się że można zrobić kopię zawartości eMMC, tylko czy (i jak) podejrzeć to jako system plików? Jeśli nie ma na to sprawdzonej metody (już ze 3h walczę z guglami na ten temat) to nie będę inwestował w interfejsy żeby 1 tel koledze zrobić.
 • Poziom 24  
  read dump np partycja ums (w niej są zdięcia i filmy ) około 12 gb , naprawiasz boota lub pamięć lub wymieniasz pamięć emmc , masz telefon w trybie boot ,wgrywasz rom np stockowy , następnie podłanczasz z powrotem do isp i wgrywasz tylko ums , odpalasz telefon i masz całą zawartość z przed uszkodzenia .Nie znajdziesz darmowych konwerterów plików bin na np odczytywalny przez windowsa aby wydobyć z pliku binary np zdięcia , to już wyższa szkola jazdy .