Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Computer ControlsComputer Controls
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

McCormick MTX 150 - wałkem mocy

14 Mar 2015 19:35 5766 22
  • Level 12  
    witam
    na codzień naprawiam maszyny budowlane i szukam osób do współpracy która zajmuje się maszynami rolniczymi
    mam podobny problem wałek jak włączę działa tylko chwile i wyłączy się a kontrolka mruga po ponownym załączeniu zachowuje się tak samo
    ma ktoś może schemat instalacji elektryczny
    sprawdzałem cewkę 12v rezystancja 9.8r pobór 1.2A przy załączeniu prąd stopniowo rośnie do 0.6a i rozłącza wałek. Przyciski na błotnikach sprawne sprawdzę jeszcze grzybek,od czego jest przełącznik przy grzybku ?
    mechatronika.pomorze.pl
    600092403
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Level 1  
  • Level 12  
    witam
    czujnik obrotów wom-u sprawdzałem jaka obraca się wałek pokazuje obroty na wyświetlaczu deski to chyba sprawny po 10 sekundach wałek staje i mruga zielona kontrolka cały czas
    jak przeprowadzić samodiagnostykę?
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Level 1  
  • Level 12  
    witam
    błędy które odczytałem 15 33 34 67
    ma może ktoś dostęp do opisu błędów
  • Level 1  
  • Level 12  
    Super.
    Dzięki za wsparcie. Na jakim terenie serwisujesz maszyny?
  • Level 7  
    Witam.
    Też mam problem z WOMem mianowicie po włączeniu działa tylko przez 10s po czym sie zatrzymuje i mruga zielona kontolka .
    Dzieki wal-ker udało mi sie odczytac błedy ,na zgaszonym ciagniku wybłyskało mi 27 a na zapalonym 67,czujnik predkosci sprawdzony,dodam jeszcze ze na wyswietlaczu nie pokazuje zadnych obrotów wałka,alternator ładuje ,pomoze mi ktoś rozwiazać ten problem?
  • Level 1  
  • Level 7  
    Dzisiaj sprawdzę ta żarówkę prawdopodobnie jest tak jak mówisz. Sygnał z alternatora jest 7,29V ostatnio chciałem usunąć błędy i nic nie udało mi się. I nie wiem jak skalibrowac 😞dzięki za szybką odpowiedź. Miejscowość uzupelnilem.

Dodano po 2 [godziny] 38 [minuty]:

Podpowiesz jak skalibrowac WOM?

Dodano po 1 [godziny] 9 [minuty]:

Lampkę sprawdzałem. Na neytralu siedząc na siedzeniu i przy zapalonym silniku lampka N nie świeci jednak gdy przekręcić kluczyk aby kontrolki się pojawiły Ti się zapala N na chwile i gdy nie siedzę na siedzeniu a mam włączoną jazdę do przodu to świeci cały czas N czyli lampka jest dobra.
  • Level 1  
  • Level 7  
    Tak dokładnie.

Dodano po 26 [minuty]:

I nie wiem co bym mógł zrobić żeby ten WOM chodził 😞dodam że na błonnika przyciski tez nie działają
  • Level 1  
  • Level 7  
    Aha ok dzięki. I po połączeniu tych konektorow powinna się zrobić kalibracja WOM u? Jak długo mam mieć to połączone?
  • Level 1  
  • Level 7  
    Poprostu chciałem się zapytać czy jak podłącze tak jak mówisz to się kalibracja zacznie. Wole się upewnić żeby czegoś nie spalić i większych problemów sobie nie narobić
  • Level 7  
    Witam serdecznie. Dzisiaj dopiero udało mi się znaleźć chwile czasu na sprawdzenie tej kontrolki po zamontowaniu i faktycznie miga 3 razy chwila przerwy i tak dalej. Ustawiłem obroty na 1000. Co bym musiał następnie zrobić żeby to działało.

pozdrawiam
  • Level 20  
    Jaki kod odczytałeś z tego migania? Kody masz wyżej podane jak na tacy....
    Żeby działało to musisz zdiagnozować, a następnie usunąć usterkę :)

Pozdrawiam
  • Level 1  
  • Level 7  
    wal-ker chciałbym Ci podziekować za rozwiazanie mo jego problemu z wałkiem odbioru mocy ,zrobiłem kalibracje tak jak napisałeś krok po kroku i bardzo sie ucieszyłem bo walek działa :)
    Jedyne co nie działa to przyciski na błotnikach i obroty wałka nie są wyswietlane :/ Jak bys wiedził i miał chwile na odp co można by jeszcze z tym zaradzic poprosze o podpowiedz .
    JESZCZE RAZ WIELKIE DZIEKI!:):)
  • Level 1  
  • Level 1  
    Witam. Dzięki wskazówkom kolegi Walkera udało mi się uruchomić wałek przekaźnika w mtx 155.
    Serdecznie dziękuję za opublikowane pomocne informacje ,jeśli to możliwe chciałbym zapłacić bo czuję się zobowiązany...
    Czy ktoś z kolegów wie jak zaprogramować włącznik wałka auto?
  • Level 1