logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Citroen Xsara 1,9D 1999 - Naprawa pilota centralnego zamka, korozja płytki

cyborg39 14 Mar 2015 21:54 3759 7
REKLAMA
  • #1 14530001
    cyborg39
    Poziom 29  
    Chciałbym zapytać czy ktoś tutaj pojąłby się próby naprawy oryginalnego pilota centralnego zamka do Citroena Xsara 1,9D rocznik 1999? Chodzi o to że kupiłem takie auto, dostałem jeden kluczyk typu scyzoryk z pastylką immo oraz płytką pilota centralnego zamka. Przycisków do centralnego nie było już jak kupiłem, mikrostyków od przycisków również. Płytka po wyjęciu ma ślady korozji przy jednej krawędzi. Pytanie czy jest na forum ktoś kto chciałby (oczywiście odpłatnie, ale w granicach rozsądku) podjąć się sprawdzenia tej płytki i ewentualnego wlutowania mikrostyków? Obudowy z samymi gumkami widziałem do kupienia na znanym portalu jednak ja nie chciałbym sam kombinować z płytką bo nie czuje się na siłach, a może jest szansa że uda się ją wskrzesić. Użytkowanie samochodu jest kłopotliwe bo wkładka w drzwiach kierowcy zacina się i za każdym razem żeby otworzyć i zamknąć auto trzeba biec dookoła do drzwi pasażera.. Załączam fotki płytki oraz całego kluczyka
  • REKLAMA
  • #2 14530056
    coperfild
    Poziom 35  
    Lepiej i taniej kupić jakiś uniwersalny sterownik z 2 pilotami .
  • REKLAMA
  • #3 14535146
    cyborg39
    Poziom 29  
    Nie ponieważ sam kluczyk jest już duży i ciężki, jak zawieszę do tego jeszcze pilot to nie dość że obciążę stacyjkę w czasie jazdy (co nie wpływa pozytywnie na żywotność wkładki) to jeszcze jest kłopot z włożeniem takiego "zestawu" do kieszeni, dlatego chcę wskrzesić oryginał
  • REKLAMA
  • #5 14538334
    Pawel wawa
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Ten pilot to raczej na dawcę. Trzeba mieć drugi i pozamieniać układy. Nikt nie chce łatać pół dnia takiego pilota za 100zł. Po prostu to nieopłacalne.
  • REKLAMA
  • #6 14538841
    cyborg39
    Poziom 29  
    No to już jakiś trop. Czyli jeżeli kupię sprawny od innej Cytryny to jest szansa że z dwóch da się posklejać jeden sprawny, który będzie "rozmawiał" z moim samochodem bez żadnego drogiego kodowania w serwisie?
  • #7 14538924
    Pawel wawa
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Tak.
    Pawel wawa napisał:
    Trzeba mieć drugi i pozamieniać układy.
REKLAMA