Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Electrolux EWS 126510W - czy jest możliwość zwiększenia podania większej ilości

rafo30 15 Mar 2015 09:02 1599 16
  • #1 15 Mar 2015 09:02
    rafo30
    Poziom 9  

Witam , mam pytanie czy w pralce Electrolux EWS 126510W istnieje możliwość zwiększenia podawania wody ? bo pralka pierze prawie na sucho i gniecie przez to bardzo ubrania :-/

0 16
  • Pomocny post
    #2 15 Mar 2015 10:50
    POL02
    VIP Zasłużony dla elektroda

Witam
    Istnieje możliwość regulacji hydrostatu ale Ty nie zabieraj się za to bo możesz tylko go uszkodzić.Zwróć się do serwisu i oni mogą to zrobić ewentualnie wymienią na inny hydrostat o innych parametrach ciśnienia (taki przy ,którym pralka będzie nabierała więcej wody).

0
  • #3 15 Mar 2015 17:05
    rafo30
    Poziom 9  

Electrolux EWS 126510W - czy jest możliwość zwiększenia podania większej ilości
    Czy to o ten chodzi ?

1
  • #4 15 Mar 2015 17:45
    POL02

Ta wersja pralki posiada hydrostat analogowy.
    Tu nie ma żadnej regulacji w hydrostacie. Zamiana na inny też nic nie da.
    Poziom wody zakodowany jest w danych pamięci procesora.
    Dla wyjaśnienia informuję,że hydrostat analogowy działa w ten sposób,że ciśnienie słupa wody w pralce powoduje działanie na hydrostat tak,że zmienia się jego częstotliwość w zależności od ilości wody.Procesor to odczytuje i odpowiednio na to reaguje (otwiera lub zamyka dopływ wody).

0
  • #5 15 Mar 2015 18:09
    Asisienka23
    Poziom 25  

Ja miałam podobny problem i u mnie sprawa okazała się banalna, mamy twardą wodę i po prostu było słabe ciśnienie wody bo zapchała się taka kratka stanowiąca filtr w wężu.

-1
  • #6 15 Mar 2015 22:22
    rafo30
    Poziom 9  

Asisienka ja tak mam już od nowości pralki :|
    Co do hydrostatu to faktycznie niema żadnej regulacji , więc jutro zadzwonię do serwisu i zapytam czy jest jakaś opcja zwiększenia podawania wody.
    Na razie zostaję opcja dolewania wody podczas prania przez wsyp proszku :-/

0
  • #7 15 Mar 2015 22:29
    mrice
    Specjalista AGD

To co Asienka pisze trochę się rozmija z rzeczywistością,
    Rafo, prawdopodobnie serwis odmówi Ci zrobienia czegoś takiego, niestety, aby pralka się w plusach przy a mogła wyrobić to ilością wody i czasem prania producenci tego dokonują. Przy tej pralce trzeba by zrobić ingerencję w oprogramowanie.

0
  • #8 15 Mar 2015 22:55
    rafo30
    Poziom 9  

Pralka jest już po gwarancji to może pomogą ;-)
    Jak nie to może wstawię przekaźnik czasowy który po podaniu przez pralkę napięcia na elektrozawór dodatkowo przedłuży mi czas otwarcia wody , oczywiście z dodatkowym zabezpieczeniem przed jakąś awarią przekaźnika lub coś innego wymyślę bo oszaleć idzie z tym jak są pogniecione ubrania .
    Ogólnie nie polecam tej pralki i następnym razem kupię w klasie prania C a nie A lub A+

0
  • #9 16 Mar 2015 05:50
    iskrownik

rafo30 napisał:
    bo pralka pierze prawie na sucho i gniecie przez to bardzo ubrania :-/
    Czy mógłbyś zrobić zdjęcia ile wody pobiera ( na pusto i z wsadem)? Średni poziom podczas prania(bawełna) ma wynosić ok 150 mm słupa wody. Podaj jeszcze pnc urządzenia.

0
  • #10 16 Mar 2015 07:11
    rafo30
    Poziom 9  

Pnc rozumiem że to jest wersja softu ?
    Zrobię zdjęcie płytki z tyłu i ile jest wody podczas prania na sucho i będzie wszystko jasne :D
    Pralka ma chyba automatykę wagową więc może pobrać mniej wody :-/ przynajmniej tak mi się wydaję :| , jak pierze z ubraniami to w ogóle nie widać wody

0
  • #11 16 Mar 2015 07:35
    iskrownik

rafo30 napisał:
    Pnc rozumiem że to jest wersja softu ?
    Nie, pnc to jest wersja urządzenia. Numer znajdziesz na tabliczce znamionowej.
    Zdjęcie zrób z pustym bębnem i załadowanym. Zdjęć modułu nie trzeba.

0
  • #12 16 Mar 2015 07:57
    rafo30
    Poziom 9  

"Zdjęcie zrób z pustym bębnem i załadowanym".
    Rozumiem że z załadowany bębnem to mam z ubraniami zrobić to zdjęcie, tak ?

0
  • #13 16 Mar 2015 08:35
    iskrownik

rafo30 napisał:
    Rozumiem że z załadowany bębnem to mam z ubraniami zrobić to zdjęcie , tak ?
    Tak jak normalnie robisz pranie.

0
  • #14 16 Mar 2015 17:35
    rafo30
    Poziom 9  

Witam
    Nagrałem dwa filmiki jeden na pusto drugi z ubraniami tylko że wsadu było 50%
    https://www.dropbox.com/sc/lbnfqkbuo140ot2/AADzZJkb7KW8kC4JdpDmeMEka

https://www.dropbox.com/sc/5pl2sm12hcnun1k/AAAf8vEAJ5yDEncqGeL3_79Oa

Edit: tutaj jeszcze tabliczka znamionowa i zdjęcie z wodą
    https://www.dropbox.com/sc/7ks48in9l7ox7te/AACABB6WD2jmiFwkyXaPVO5xa
    https://www.dropbox.com/sc/awrczqjmh4ja0gg/AACe2rIMqRFdO7Stec78Zj74a

Moderowany przez iskrownik:

Wstaw poprawnie zdjęcia zgodnie z https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2053101.html

0
  • #15 26 Mar 2015 23:59
    durafa
    Poziom 2  

Witam, czy ktoś posiada wiedzę na temat ustawiania poboru wody. Pralko suszarka Electrolux EWX oczywiście z hydrostatem analogowym.

Pralka po włączeniu pobiera wody aż się zaczyna wylewać z szufladki. Natomiast kiedy włączę wirowanie, wchodzi na obroty zanim jeszcze zostanie usunięta cała woda z pralki. Po wymianie hydrostatu problem pozostaje. W trybie serwisowym wyświetla E31

Wydaje mi się, że problem leży w programatorze. Czy da się jakoś skonfigurować elektronikę? Pralka ma trochę ponad 3 lata, szkoda jej wyrzucać...

0
  • #16 27 Mar 2015 00:26
    machefi

durafa napisał:

Wydaje mi się, że problem leży w programatorze. .
    No to tak Ci się tylko wydaje. Przeczyść kubek hydrostatu, węże zbiornik- pompa- wypust, sytuacja wróci do normy.

1
  • #17 27 Mar 2015 12:06
    durafa
    Poziom 2  

Układ hydrostatu jest drożny, tego jestem pewien, dlatego wciąż mi się wydaje że jest to sprawa konfiguracji. Jest to wogóle możliwe? A może hydrostat drugi jest nie sprawny

0