Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opticum x11 - Brak sygnalu Tvp w tnk

spoko.pl 15 Mar 2015 12:07 951 9
  • #1 15 Mar 2015 12:07
    spoko.pl
    Poziom 5  

Proszę o pomoc.
    Mam aktywowana kartę z tnk ta do 2016roku i pełną ofertę na dekoder Opticum x 11.
    Mój problem polega na tym, że wszystkie kanały odbierały aż pewnego dnia nagle brak sygnału na Tvp1 i Tvp2, kino polska, religia i tam jeszcze paru a np TVN czy Polsat itd mam i jest wysoka jakość i zasięg.
    Więc przeskanowałam satelitę i już tych kanałów Tvp1 itd wogóle nie wyszukało, bo jest jakość tych transporterów na 10 tylko a z oferty TVP mam tylko TVP sport.
    Nie chcę sama ruszać anteną bo ustawił mi ją monter i nie chcę tak zepsuć żeby resztę kanałów nie stracić.
    Proszę mi doradzić co robić w takiej sytuacji?
    Bo najbardziej mi zależy, żeby Tvp1 i Tvp2 włączyć.

0 9
  • #3 15 Mar 2015 19:17
    spoko.pl
    Poziom 5  

Właśnie nie mam teraz takiej możliwości i dlatego prosilam o jakaś poradę.

0
  • #4 15 Mar 2015 19:30
    Artur k.
    Admin grupy audio

No a co mamy poradzić w takiej sytuacji:

spoko.pl napisał:
    Nie chcę sama ruszać anteną

?

Przecież zdalnie nikt anteny nie ruszy, a jakiekolwiek manewry "na pałę" nie mają sensu. Trzeba mieć przynajmniej najprostsze narzędzie do ustawiania anten.

0
  • #5 15 Mar 2015 19:52
    spoko.pl
    Poziom 5  

Tylko właśnie ja nie wiem czy jest sens w ogóle ruszania tej anteny gdyż ona odbierała te kanały a nagle niektórych nie odbiera a antena nie była ruszają. Wiec może ktoś mi doradził czy to może być wina anteny czy mam gdzie indziej szukać. Antena jest ustawiona i nie mam możliwości w inna stronę ją ustawić.

0
  • #6 15 Mar 2015 20:21
    Artur k.
    Admin grupy audio

Może to być wina anteny, może być wina konwertera, a nawet tunera... wiele może być przyczyn. Trzeba zacząć od podmiany tunera, jeśli na innym będzie tak samo to znaczy że wina leży po stronie któregoś elementu w antenie. Równie dobrze antena mogła się przestawić - ostatnio dość silne wiatry wieją.

1
  • #7 15 Mar 2015 21:04
    spoko.pl
    Poziom 5  

Dziekuje, napusalam tutaj bo liczyła ze może ktoś już miał kiedyś taki problem jak ja i będzie znał proste rozwiazanie. Ja sama to raczej nie dam rade szukać gdzie jest problem. Konwerter jest nowy a z tunerem to nie wiem bo dziwi mnie najbardziej to ze normalne szły te kanaly i nagle ,,brak sygnału' może rzeczywiście ta antena się przestawiła ale to by musial być pech bo ona jest stabilna ja nie mieszkam w Polsce i u mnie nie ma śniegu nawet.

0
  • #8 15 Mar 2015 21:37
    rys57
    Moderator

Skontaktuj się ze sprzedawcą. Zapytaj.

Link skasowano. rys57

0
  • #10 15 Mar 2015 23:41
    spoko.pl
    Poziom 5  

Nie wiem czy to jest nielegalne dlatego ze są tu przedstawiciele i oferują umowy itd.
    Rys57 dziekuje ale trochę daleko ten Pan ode mnie mieszka.

0