Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Scenic 2.0 1997 - Opłaca się kupić?

panjerzy 15 Mar 2015 12:10 1044 7
  • #1 15 Mar 2015 12:10
    panjerzy
    Poziom 5  

Witam. Mój znajomy z pracy ma do sprzedania Renault Scenic 2.0 1997. Mieliście kiedyś do-czynienia z tym autem z takim silnikiem? Moglibyście mi powiedzieć czy warto go kupić?

0 7
  • #2 15 Mar 2015 12:18
    baton.e30
    Poziom 23  

Wszystko oczywiście zależy od stanu technicznego jeżeli silnik był prawidłowo eksploatowany, to tam nic poważnego się nie działo, ale za to blacha leciała okropnie, i posłuchaj skrzyni biegów czy nie wyje szczególnie na pierwszym biegu

1
  • #3 15 Mar 2015 12:35
    panjerzy
    Poziom 5  

Dzięki wielkie.

0
  • #4 16 Mar 2015 21:38
    nioop

Specjalista AGD

Ja miałem dużo do czynienia z takim właśnie autem i nie mogę go polecić..
    2.0 trapiła wszech obecna nieszczelność, ciągle gdzieś się pociło..
    Pod LPG chodzi naprawdę świetnie.. Ale do uszczelnienia to jest okropna jednostka..

Ciągłe problemy z elektroniką, jak nie nawiew to kierunki, jak nie to, to centralny się rozkodowuje.. Mnóstwo denerwujących drobnych usterek..

No i korozja.. Auto było w 100% bezwypadkowe a ruda brała wszystko.. Drzwi, progi, błotniki, nawet podłużnice..

Ogólnie po tym aucie mam uraz do francuzów, co jednak muszę przyznać - W Scenicu części były naprawdę bardzo tanie..
    Ale teraz jednak pakował bym się w coś niemieckiego.. Ew. Japońskiego

0
  • #5 17 Mar 2015 13:14
    andrzej20001
    Poziom 43  

Miałem i super autko tylko skrzynia miękka.

0
  • #6 18 Mar 2015 21:15
    Romulus7874
    Poziom 27  

Niestety, korozja. Tylne nadkola, progi po całości. Wycieki można zwalczyć, wszak uszczelki są twarde jak drewno po latach.Najwięcej cieknie z odmy, i z misy. Wyciek z wybieraka skrzyni biegów- niemal nie warty naprawy.I tak będzie ciekło. Brakuje moim zdaniem 6 biegu, mocy wystarcza. Elektryka nieprzewidywalna. Zakładam, że pojeździsz rok, dwa i szrot. Będzie miał w końcu 20 lat.
    Ile chce za to? Z gazem przynajmniej?

1
  • #7 18 Mar 2015 21:47
    10kilo
    Poziom 12  

panjerzy napisał:
    czy warto go kupić?
    Jaki stan i za ile?

0
  • #8 21 Mar 2015 13:33
    elemen_th
    Poziom 29  

Nie miałem scenica ale miałem kilka meganek (mechanicznie i elektrycznie to samo), jedną nawet mam i usterkowość tego sprzętu nie odstaje jakoś od innych aut a naprawić się je da pod domem za jakieś grosze. Najważniejszy to stan blachy bo z rudą nie wygrasz.

0