Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

TP-LINK WR543G - Poprawna konfiguracja sieci.

Adrian_ 15 Mar 2015 12:24 1677 12
    Adrian_
    Level 9  
    Witam wszystkich forumowiczów. Od razu mówię że przeczytałem chyba z 20 tematów o tym routerze, robiłem wszystko co tylko mogłem ale niestety dalej nic :(

Przejdę do problemu. Wczoraj w moim domu zabrakło internetu. Dzieje się tak dość często więc tak jak zawsze odłączyłem router od prądu i podłączyłem go z powrotem. Niestety sieci dalej nie było. Zrobiłem więc twardy reset (20 sek przytrzymałem przycisk reset), podpiąłem laptopa do routera kablem ethernetowym, zalogowałem się i tak jak to często robiłem, skonfigurowałem go za pomocą opcji Quick Setup. Opcje które wybrałem to kolejno: AP Client Router, Dynamic IP, wpisałem nazwę sieci domowej na taką jaka zawsze była w domu i zadowolony zakończyłem konfigurację. Niestety w zakładce Status w sekcji WAN wszędzie były same zera i napis "Obtaining Network Parameters". Wtedy właśnie zacząłem szukać rozwiązań w internecie (na telefonie), niestety bezskutecznie.

Teraz może trochę o sieci w mojej domu. Mieszkam w domku jednorodzinnym, internet mam radiowy od lokalnego dostawcy. Na dachu jest antena(nie wiem czy coś jeszcze), kable idą ścianami aż do mojego pokoju. Tutaj do złodziejki jest podpięty taki sprzęcik:

Z owej złodziejki wychodzi jeszcze kabel zasilający router.

Chyba warto dodać, że jeżeli w owym sprzęcie z obrazka wyżej (nie wiem jak się profesjonalnie nazywa) wyciągnę kabel który jest wpięty do wtyczki "LAN", wepnę tam drugi kabel ethernetowy i podłączę go do laptopa to internet jak najbardziej działa. Tutaj wstawiam config po wpisaniu w CMD komendy ipconfig /all

Czy mógłby mi ktoś krok po kroku wytłumaczyć co mam zrobić, aby to działało ?
    Z góry wielkie dzięki i przepraszam, jeżeli coś w temacie jest nie tak jak być powinno.
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    jimasek
    Moderator of Networks, Internet
    Konfiguracja WR543g jako Wireless Router. W tej chwili masz klienta czyli odbiornik.
    Adrian_
    Level 9  
    Na pewno ? Jestem przekonany że od dobrych kilku latu pracowało na AP Client Routrer i wszystko śmigało.
    jeremiw1
    Level 17  
    Tak jak napisał kolega wyżej, ustaw jako Wireless Router AP/Acces Point. Wtedy wystarczy tylko włożyć kabel z internetem w gniazdo WAN.
    Dodatkowo możesz sobie dowolnie ustawić nazwę sieci oraz hasło w menu routera.
    Adrian_
    Level 9  
    No dobrze, zrobiłem Quick Setup jeszcze raz, ustawiłem AP Router, wpisałem własną nazwę ale problem dalej ten sam: w sekcji WAN same zera i "Obtaining Network Paramteres".
    jeremiw1
    Level 17  
    Do kabla, który wkładasz router podłącz laptopa i zobacz jakie adresy dostała Twoja karta sieciowa.
  • Helpful post
    jimasek
    Przewód z portu LAN zasilacza zawsze miałeś podłączony do WAN-a routera?
    Po zamianie konfiguracji na TP-linku wyłącz na chwilę zasilacz PoE z gniazdka. Wtedy sprawdź adresację na WAN-ie.
    Adrian_
    Level 9  
    @jeremiw1

@jimasek

Tak, ten przewód był zawsze w gnieździe "WAN" w routerze.
    Po odpięciu POE dalej to samo, Obtaining Network Parameters.
  • Helpful post
    jeremiw1
    Level 17  
    I rozumiem, że po dostaniu tych adresów przez kartę sieciową, masz internet ?
    Ogólnie WAN routera bez problemu powinien sobie pobrać adres tak jak zrobiła to karta sieciowa. Spróbuj wpisać na sztywno te adresy do WAN'u routera.
    W ipconfig/all masz kompletne adresy do wpisania (ip, brama, maska, dns).
    Adrian_
    Level 9  
    Udało się! Po wklepaniu w WANa wszystkich adresów internet działa! Dziwi mnie to, bo zawsze śmigał na innych ustawieniach. Wielkie dzięki chłopaki za pomoc :)
    jimasek
    No to wygląda na uszkodzony port WAN chyba że masz filtrację adresów fizycznych właczoną na tym mikrotiku od dostawcy. Wtedy w MAC Clone na routerze musisz wpisać adres mac na którym masz dostęp do internetu (dostajesz adresację).

Na karcie masz DHCP czyli automatycznie pobiera adresację z routera. Wygląda że coś się dzieje niedobrego z tym routerem.
    Adrian_
    Level 9  
    No właśnie czasami lubi się samoistnie wyłączać i nie "rozsyłać" internetu.
    jimasek
    Adrian_ wrote:
    No właśnie czasami lubi się samoistnie wyłączać i nie "rozsyłać" internetu.

Podmień jeszcze zasilacz na taki o podobnych parametrach. Sprawdź czy to rozwiąże ten problem.