Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Fujitsu Siemens Amilo Pro - Błąd 0x0000007B przy pierwszym rozruchu Win XP

michaelg 15 Mar 2015 12:30 2001 28
SterControl
    michaelg
    Level 8  
    Witam serdecznie,

Jestem nowy, zarejestrowałem się, bo nie potrafię poradzić sobie z problemem, który zaraz opiszę.
    Na wstępie uprzedzę, że zrobiłem już wiele w temacie, siedzę od 2 dni na forum elektroda i przeglądam podobne wątki. Metodą prób i błędów udało mi się zrobić parę rzeczy, ale zabrnąłem w taki ciemny zaułek, że już żadne sugestie nie pomagają i muszę się zwrócić bezpośrednio do Was o pomoc.
    Zaznaczę, że support Microsoftu również przeczytałem i nie wnosi nic do mojego problemu.

Znalazłem w domu stary laptop Fujitsu Siemens Amilo Pro V2060
    Laptop działał, bo kilka lat temu wyciągałem z niego dysk, więc winda odpalała się, był na nim XP, klucz jest jeszcze na naklejce pod baterią.
    Postanowiłem ściągnąć ten sam Windows, czyli Windows XP Home Edition jak na naklejce z kluczem i do tego dodatek SP3
    Dysk TOSHIBA 160 GB - SATA wyciągnąłem ze starego Acera z uszkodzoną matrycą.

No i zaczęła się zabawa.

1. Wypaliłem płytkę z Windowsem i wsadziłem do laptopa, uruchomił się Instalator, jednak kiedy uruchamiałem istalację, pokazał mi się komunikat, że brak jest dysku twardego. Wszedłem na forum elektroda i znalazłem wątek o dodaniu sterowników do instalki

2. Ściągnąłem więc nLite i zrobiłem sobie bootowalne ISO z windowsem dodając do niego sterowniki producenta i sterowniki Intel Sata. ISO zapisałem na dysk i wypaliłem obraz na płycie.

3. Co sprawiło, że instalator znalazł dysk, sformatowałem go pełnym formatem (system NTFS) i na jednej partycji 160 GB, zacząłem instalować system.

5. Instalacja przebiegła bez żadnych problemów, zgrał pliki na dysk, uruchomił z dysku, proces instalacji przeszedł bezproblemowo, ustawiłem strefy czasowe, wpisałem Klucz produktu, ustawiłem nazwę właściciela, instalacja przebiegła pomyślnie i nastąpił ponowny rozruch z nowo zainstalowanym windowsem.

Pokazuje się logo Windows XP i pasek ładowania, po czym BSoD i:

*** STOP: 0X0000007B (0xF78AA528, 0xC0000034, 0x00000000, 0x00000000)

I w każdym trybie po wciśnięciu F8 przy rozruchu jest dokładnie to samo.

I tu już jestem w kropce, bo nie wiem co dalej zrobić. Przejrzałem 20 tematów na elektroda i kolejne kilka na Microsoft support i żadne rozwiązanie zdaje się nie dotyczyć mojego problemu.

Czy macie jakieś pomysły, albo doświadczenia? Będę niezmiernie wdzięczny.
  • SterControl
    Asisienka23
    Level 25  
    Sprawdziłeś najbardziej prozaiczną rzecz jaką jest sprawność dysku twardego?
    michaelg
    Level 8  
    Tak, żadnych błędów, wirusów, bad sectorów. W pełni sprawny dysk.
  • SterControl
    Asisienka23
    Level 25  
    Skąd pobrałeś obraz systemu? Czy jest to na pewno oryginalny NIEZMODYFIKOWANY obraz (można sprawdzić sumy MD5 pliku).
    lesławek
    Level 32  
    Najpierw zobacz jak masz ustawiony tryb pracy dysku w biosie Jeśli jest AHCI zmień na IDE Compatibility.
    michaelg
    Level 8  
    Z chomikuj. Opierałem się na około 15 pozytywnych komentarzach pod plikiem, że jest to oryginalna polska wersja Win XP Home Edition SP3.

Dokładnie ten link

Moderated By master-007:

Link usunąłem, na przyszłość nie podawaj linków do pirackich wersji oprogramowania.

Asisienka23
    Level 25  
    Suma kontrolna MD5 - 3374AD015FC77F17149E4D618BB454A1
    Taka powinna być suma kontrolna obrazu.
    Asisienka23
    Level 25  
    Przepraszam dla wersji HOME:
    4d8e9b1debb9aed6c8b28a578fc47aa64eb6ec68
    lesławek
    Level 32  
    michaelg wrote:
    Ściągnąłem więc nLite i zrobiłem sobie bootowalne ISO z windowsem dodając do niego sterowniki producenta i sterowniki Intel Sata. ISO zapisałem na dysk i wypaliłem obraz na płycie.
    Za twoje problemy niemal na pewno odpowiada właśnie to...
    michaelg
    Level 8  
    lesławek, czyli co mogłem zrobić źle? nie takie sterowniki jakie trzeba wrzuciłem czy coś innego?
    lesławek
    Level 32  
    Najprawdopodobniej sterowniki Sata, które zintegrowałeś nie pasują do twojego chipsetu poza tym jeśli masz płytę ze sterownikami ISO to AHCI Configuration powinno być ustawione na Enabled, czy było w czasie instalacji ?
    michaelg
    Level 8  
    W czasie instalacji było na Enabled, dopiero jak szukałem przyczyny po instalacji ustawiłem na Disabled.
    lesławek
    Level 32  
    No to jeśli w czasie instalacji dysk był widoczny to wygląda na to, że sterownik Sata jest właściwy. Natomiast teraz też musi być ustawione na Enabled. Może sprawdź tą partycję CHKDSK, bo wygląda to na błąd dysku...(przy pomocy konsoli odzyskiwania z płyty windowsa)
    lesławek
    Level 32  
    Z dyskiem jest wszystko w porządku problem jest więc związany ze sterownikiem, żeby teraz uruchomić system musiałbyś mieć płytę która pozwala na edycje rejestru.
    michaelg
    Level 8  
    a jak ją zrobić?
  • Helpful post
    lesławek
    Level 32  
    Musisz wejść do Windows/system32/config/ i potem SYSTEM.
  • Helpful post
    lesławek
    Level 32  
    Chodzi o start i 0 oznacza Boot czyli ładowany w trakcie bootowania. i to jest dobrze teraz zobacz msahci
    michaelg
    Level 8  
    i tu jest pies pogrzebany chyba. Nie mam czegoś takiego jak msahci.
    lesławek
    Level 32  
    A masz iaStor ? Jeśli tak to zobacz jak jest ustawione.
    lesławek
    Level 32  
    Przestaw na 3 i ustaw w biosie AHCI na disabled.

PS: Pciide też zmień na 3
    Jeśli masz iaStorV też ustaw 3
    michaelg
    Level 8  
    Niestety nie działa. Dalej jest dokładnie to samo. Nie mam już siły z tym walczyć i nie mam też pomysłu jak :) Jadę teraz kupić Acera bez dysku od znajomego.

Dzięki lesławek za pomoc. Mam 20 punktów to przelewam Ci za pomoc i poświęcony czas.

Edit: "Niestety konto jest nowe w naszym systemie" - przy przelewaniu punktów :)
    Wszędzie coś :D
    lesławek
    Level 32  
    Za szybko się poddałeś w ostateczności możesz po prostu przeinstalować system z płyty bez zintegrowanych sterowników w czasie instalacji po prostu wyłącz to AHCI i to musi działać.
    michaelg
    Level 8  
    Lesławek, muszę Ci jeszcze raz podziękować.

I opiszę sytuację, która się może przyda komuś z podobnym problemem.

Otóż przytargałem do domu Acer Extensa 5220,

przełożyłem dysk z nieszczęsnego Fujitsu Amilo i włączyłem, bez płyty z windą. Zaskoczenia nie było, zaczął ładować się windows i standardowo BSoD.

Włożyłem więc bootowanego Windowsa, tego samego co początkowo instalowałem na Fujitsu, czyli bez dodanych sterowników i odpaliłem instalator.

Pokazał mi się komunikat, że nie wykryto dysku. Zgotowałem się mocno, bo to oznaczało powtórkę z rozrywki. Jednak idąc za radą lesławka przestawiłem w Biosie z AHCI MODE, na IDE MODE i znów odpaliłem instalatora.

Dysk wykryty bez zbędnych manipulacji sterownikami. Windows się zainstalował aż miło. Uruchomił się ładnie. Śmiga.

Sprawdziłem ten sam schemat na Fujitsu i również to samo. Także dokupię jeszcze jeden dysk i będą dwa komputery.

Dzięki jeszcze raz.