Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Toshiba 40L1333DG - nie włącza się. Miga dioda na zielono i czerwono.

Vathaz 15 Mar 2015 15:09 9843 3
 • #1
  Vathaz
  Level 10  
  Witam,

  Mam TV do ogarnięcia. Kolega twierdzi, że był w serwisie gdzie serwisant stwierdził, że do wymiany jest "płytka pamięci" (czyli pewnie sygnałówka) w cenie bagatela 400zł.  Objawy:
  Toshiba 40L1333DG (płyta zasilania Vestel 17IPS20 i płyta sygnałowa Vestel 17MB95S-1) - nie uruchamia się, miga tylko dioda standby naprzemian na zielono i czerwono, przeszukiwałem fora - bliźniacze problemy kilku tv różnych serii zarówno z toshiby i philipsa - w 90% usterka dotyczy wsadu pamięci NAND. Więc może sprzęt do ogarnięcia.

  Próbowałem podmienić wsad układu U10 (25L1606E) niestety nie znalazłem nigdzie wsadu dedykowanego od tego modelu tv, próbowałem od odpowiednika 22 calowego i philipsa 32 cale na tej samej płycie głównej (u niektórych tv podnosił się z obróconym obrazem). Niestety reakcja była ta sama - dioda dalej miga. Do U10 wrócił backup. Podejrzenie padło na układ U13 (29FIG08ABAEA) przechowujący cały firmware. Nie mam programatora tego układu z tego co wyczytałem da się aktualizować firmware za pomocą pendrive formatowanego na fat16 z pobranym firmware z toshiby (jest dostępny). Próbowałem różnych kombinacji klawiszy pilota z tv żadna nie uruchamia odczytu pendrive ani menu serwisowego. Być może nie znam kombinacji każdy tv z tego co znalazłem w internecie ma inną procedurę.

  Proszę o pomoc może robię coś nie tak, może ktoś z forumowiczów posiada właściwy wsad układu U10 i zna metodę wgrania firmware z pendrive. Albo... nie szukam problemu gdzie trzeba. Ludzie pomóżcie :)
 • #2
  mailo
  Level 26  
  Wiesz co znajduje się w U10 a co w U13 ?

  Nie wiesz, gdzie znajduje się błąd i manewrujesz softami, które mogą spowodować dalsze usterki i problemy ?
 • #3
  Vathaz
  Level 10  
  Opieram się tylko i wyłącznie na informacjach z elektrody. W U10 soft bootujący tv, w U13 pełny Firmware. Normalnie serwisuje komputery, dostałem tv do naprawy napisałem dlatego też w dziale dla początkujących żeby uzyskać pomoc. Mam dostęp do programatora, problem wszędzie opisany jako błąd softwarowy dlatego też próbuje z oprogramowaniem. Jak występowała usterka w tych TV jeszcze gdzie indziej chętnie dowiem się czego mam szukać. :)

  A co do manewrowania to na dobrą sprawę podłożyłem tylko pod U10 wsad od 22 calowego i 32 bez efektu po czym przywróciłem backup. Głównego firmware nawet nie udało mi się podłożyć z pena.
 • #4
  mailo
  Level 26  
  Witam ponownie.

  Wyślij płytę, to naprawię oprogramowanie w tym TV.

  Pozdrawiam.