Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wiertarka magnetyczna - Elektromagnes

franky_69 15 Mar 2015 18:14 3627 9
    franky_69
    Level 10  
    Witam i jak w temacie, mam pytanie dotyczące wiertarki magnetycznej Promotech. Sprawa wygląda tak, że dostałem taką wiertarkę, a właściwie to co z niej zostało czyli, czyli sam korpus bez płytki i tego co siedzi po stronie sterowania, i napęd bez wirnika. Moje pytanie jednak dotyczy stopy magnetycznej, mianowicie zawiozłem sprzęta do fachowca, namierzył części ale stwierdziliśmy, że trzeba sprawdzić magnes i tu niespodzianka, stopa słabo trzyma jak by nie miała mocy. Podłączana prosto pod prąd bo raczej tak powinna działać. Co może byś tego przyczyną. Z góry Dziękuje za wszelką pomoc w rozwiązaniu problemu.
    MACIEK_M
    Level 29  
    Stopa wiertarki musi cała dolegać do blachy lub profilu, grubość blachy min. 5-6 mm, cienkich blach się nie trzyma.
    franky_69
    Level 10  
    Raczej nie jest to elektromagnes prądu stałego, ale mogę się mylić bo nigdy nie miałem do czynienia z takim sprzetem. Jak można sprawdzić taki elektromagnes ?
    azibik
    Level 32  
    Trzeba zobaczyć jak jest zasilany. Jak się nie da przeprowadzić próby na napięciu stałym i zmiennym.Kontrolować grzanie stopy/ważne/.
    franky_69
    Level 10  
    Ale jakie stałe napiecie próbować podłączyć ?
    partyzancik
    Level 20  
    Należy podłączyć wyprostowane niefiltrowane napięcie sieciowe 230V .
    PtasiorWro
    Level 27  
    Stopa w Promotechach są na 230VDC czyli jest potrzebny mostek, w wyższych modelach wychodził jeszcze czujnik wypełnienia pola który wchodził na elektronikę. I płyta stalowa na której sprawdzasz musi mieć minimum 5mm.

Wszystkie części do tej wiertarki dostaniesz na https://www.zalco.pl/