Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ASUS F50 (X61GX) - Po naprawie gniazda słuchawkowego trzeszczenie dzwieku.

kamot 15 Mar 2015 18:45 1203 8
  • #1 15 Mar 2015 18:45
    kamot
    Poziom 11  

Witam, wydawało mi się, że uszkodziłem gniazdo słuchawkowe w swoim laptopie, objawiało się to problemem po umieszczeniu wtyczki w gnieździe. Dźwięk jakby przebijał się tylko w najgłośniejszych momentach, w dodatku pełen zniekształceń.

Po wymianie gniazda problem się nie zmienił, głośniki działają poprawnie, natomiast wyjście słuchawkowe dalej generuje przerywający, zniekształcony dźwięk.

Moje pierwsze skojarzenie - układ przełączający między głośnikami, a wyjściem słuchawkowym się "nie zazębia" w stronę gniazda. Ma ktoś pomysł gdzie to się znajduje?

Mile widziane ewentualne propozycje, co ponosi winę za taką awarię.

Laptop jak w opisie, Asus X61Gx. Załączam zdjęcia płyty głównej:

ASUS F50 (X61GX) - Po naprawie gniazda słuchawkowego trzeszczenie dzwieku. ASUS F50 (X61GX) - Po naprawie gniazda słuchawkowego trzeszczenie dzwieku. ASUS F50 (X61GX) - Po naprawie gniazda słuchawkowego trzeszczenie dzwieku.

0 8
  • #2 15 Mar 2015 18:51
    D214d3k
    Poziom 39  

Warto odtłuścić wtyczkę i gniazdko na dobry początek.

0
  • #3 15 Mar 2015 18:57
    kamot
    Poziom 11  

Przecież, je wymieniłem, na zupełnie nowe TYCO. Nowe jak i stare odtłuszczałem, to nic nie daje.

0
  • #4 15 Mar 2015 19:19
    Asisienka23
    Poziom 25  

Pytanie może oczywiste, ale sprawdzone innych słuchawkach?

0
  • #5 15 Mar 2015 19:45
    kamot
    Poziom 11  

Sprawdzane na przeróżnych słuchawkach, kablach, wtyczkach.

0
  • #6 18 Mar 2015 17:35
    kamot
    Poziom 11  

A może ktoś posiada serwisówkę, schemat do tego ASUSa? Szukałem, ale trudno znaleźć, nawet jakiś podobny model.

Tak naprawdę chcę dociec na czym realizowane jest przełączanie między głośnikami>wyjściem słuchawkowym. Czy jest to po prostu naprawialne.

0
  • #7 01 Sty 2018 18:37
    czyt
    Poziom 14  

Zapewne uszkodzony wzmacniacz, ten 20 nóżkowy BGA. Choć jest szansa, ze to coś pomiędzy gniazdem, a wzmacniaczem.

Wymiana: trudne.

0
  • #8 01 Sty 2018 19:06
    zworys
    Poziom 36  

Coś jest nie tak. Gniazdo głośnikowe ROZŁĄCZA głośniki po włożeniu wtyczki słuchawek. Jeśli glośniki działają poprawnie to i gniazdo i wzmacniacza są OK. Prawdopodobnie problem leży w dzielniku sygnału dla słuchawek

0
  • #9 03 Sty 2018 21:47
    czyt
    Poziom 14  

Gniazdo słuchawkowe wyłącza głośniki, po włożeniu wtyku. Tak to działa albo/albo. Przełączanie realizowane jest w gnieździe słuchawkowym: wtyk odsuwa dźwignię przełącznika. lub nawet same blaszki. Nic innego tam nie ma, mała moc, można tak zrobić i tak się robi od zawsze

0