Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen c3 1.4 '07 - Za niskie napiecie w bezpieczniku wentylatora chlodnicy

Kosiaa 15 Mar 2015 18:45 1041 2
  • #1 15 Mar 2015 18:45
    Kosiaa
    Poziom 2  

Siemka,

Od razu zaznacze, ze szukalam podobnego tematu, ale nic konkretnego nie moglam znalesc, wiec postanowilam napisac!!

Posiadam Citroena c3, 1.4 2007 benzyna.

Ostatnio stalam w korkach na autostradzie, po godzinie szybkiej jazdy nagle korki (wypadki itd.) i wtedy wyskakuje mi ostrzezenie, ze za wysoka temp silnika i musze zjechac.

Termostat ok, duzy obieg sie wlacza. Problem jest z wiatrakiem. Sprawdzilam, ze system wysyla sygnal do wiatraka, zeby sie zalaczyl, ale wiatrak nie reaguje...
    Po doprowadzeniu pradu (12V) do wentylatora, wlacza sie i chodzi dosc mozolnie..
    Multimetrem sprawdzilam napiecie na bezpiecznikach (i po ich wyjeciu). No i na bezpieczniku od wentylatora mam napiecie 3V zamiast 12V.

Pytanie co moze to powodowac? Jakies rezystory cos? Bo jakby prad plynie ale za slabo, wiec moze gdzies jest wytwarzany za duzy opor?
    Niestety nie znam sie za bardzo elektronice samochodowej..

Dziekuje za wszelka pomoc!

0 2
  • #2 15 Mar 2015 19:20
    Strumien swiadomosci swia
    Poziom 43  

Mogła zgnić wiązka wszak samochód wiekowy już.

1
  • #3 15 Mar 2015 19:34
    Kosiaa
    Poziom 2  

Można to jakoś sprawdzić nie badać elektrykiem, czy to już wymaga większych umiejętności?
    Chodzi mi glownie, ze jak sie okaze ze to moze byc to ile naprawa tego bedzie kosztowac?
    Bo ostatnio mam z nim same wydatki. A jak to cos przy elektryce to chyba kosztowne?

0