Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Focus - ford focus 1,8 tdci nie odpala

15 Mar 2015 18:57 4626 23
  • Poziom 6  
    Witam ford focus 1,8 tdci nie odpala .problem był od dawna czasami nie palił ale po odpaleni na placu i łapał ,Ale teraz problem się nasilił bo na placu już nie odpala i wskoczyły błędy p1211i p1665 ,sprawdziłem zawór wysokiego ciśnienia zawór pyka po przekręceniu stacyjki ale nie wiem czy to wystarczy by powiedzieć ze działa ,czujnik na listwie też sprawdziłem napięcie jest 00,5V omy to6800dodam że wcześniej mechanik sprawdzał zbiornik i zasilanie nie wiem co dalej ,problem jest jeszcze większy bo jestem za granicom ,czy ktoś może mi coś doradzić.
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Specjalista grupy V.A.G.
    Jakie jest ciśnienie paliwa?
    Czy na plaku pali czy cisza? Nie chodzi mi o to czy odpala tylko o to czy silnik pracuje na plaku?
  • Poziom 11  
    Wymieniałeś filtr paliwa (ford nie lubi podróbek )
    Miałem 2 przypadki takie ze po wymianie filtra na tańszy nie odpalał albo tak chodził jak w opisie
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 6  
    Na placu silnik pracuje ale tylko jak mu plac dawkujesz filtr wymieniałem ale dosyć dawno .
  • Poziom 11  
    musisz podłączyc komp diagnostyczny i tam masz opcje sprawdzenia.
    Jaki rok auta pisze o multfunkson engine
  • Poziom 6  
    Z kompem jest problem muszę się prosić kolesiom żeby do mnie podjechali auto to2001r a jakie to ciśnienie ma być i co powiesz o tym zaworze ciśnienia czy jeśli pyka to jest ok cz taka informacja to za mało bo słyszałem że w momencie kręcenia to on powinien być zamknięty .
  • Poziom 11  
    Wiesz taki zawór to na szrocie dostaniesz za grosze ale bez diagnostyki to ciężko cokolwiek powiedziec ,Mieszkasz w W Brytani

Dodano po 58 [sekundy]:

Masz silnik pegota czy forda
  • Poziom 6  
    Silnik Forda 1,8 TDCI po kodach błędów wychodzi - brak komunikacji z pompą wysokiego ciśnienia paliwa i brak ciśnienia na listwie paliwowej. A jestem w Niemczech.
  • Poziom 15  
    Albo pompa wc kaput albo zawór regulacji ciśnienia na niej otwarty,
    poluzuj rurkę na wtrysku i zakręć na obecność paliwa
  • Poziom 28  
    Bez sprawdzenia jak pompa CR buduje ciśnienie będziesz wróżył z fusów.Na początek kontrola ciśnienia,przy odpalaniu powinien mieć około 300 bar.
  • Poziom 6  
    Czyli zawór powinien być zamknięty. Po poluzowaniu rurki paliwo trochę siknie.
  • Poziom 15  
    Powinno tryskać bardzo mocno,nie patrz w rurkę.
    Po drugie to kolega ma rację,jako amator bez sprzętu raczej polegniesz
  • Poziom 6  
    Czyli sprawdzić ciśnienie na pompie a czy ciśnienie będzie jeśli zawór będzie walniety
  • Poziom 15  
    Jeśli będzie otwarty,nieszczelny to nie ma opcji.
  • Poziom 6  
    Czyli to że ja palcami wyczuwam że on pyka to nic nie znaczy .
  • Poziom 15  
    Pyka bo jest wysterowany,jak działa nie wiadomo?
  • Poziom 6  
    Czy jak by co taki zawór dostane używkę czy to się nie opyla kombinować

Dodano po 47 [minuty]:

Zapomniałem ze jak ostatni ras go odpaliłem to zgasł po 10 minutach . A odpalił na hol
  • Specjalista grupy V.A.G.
    Z błędu wynika że ciśnienie paliwa jest nieprawidłowe.
    Możliwe że uszkodzony jest regulator ciśnienia bądź czujnik ciśnienia.
    Trzeba zmierzyć jakie ciśnienie jest na listwie w momencie kręcenia rozrusznikiem bądź pracy na plaku.
    Możesz też zapiąć manometr na listwę (jak nie masz dostępu do komputera) i patrzeć co wskaże ale pamiętaj że tam powinno być powyżej 200 bar więc musi być odpowiedni manometr.
    Stawiam raczej na winę regulatora.
  • Poziom 6  
    Dzisiaj zamówiłem regulator ciśnienia ,jak przyjdzie i zamontuje ,dam znać.
  • Poziom 6  
    Chcąc zamówić zawór ,pan sprzedający i zajmujący się regeneracją ,powiedział że w tych autach te zawory nie siadają ,i żeby zrobić próbę przelewową ,co wy na to .Medeater T5 idzie coś z tym zrobić
  • Poziom 15  
    Ciężko będzie zrobić próbę przelewową jak silnik nie zapali
  • Poziom 6  
    Próbę przelewową zrobiłem, paląc go na placu przez dwie minuty .wyniki to ,pierwszy 54ml drugi 10ml trzeci 0ml czwarty 50ml .Proszę o wypowiedzi . I pytanie czy wyczyszczenie w praktyce coś daje mimo że na oko po wyciągnięciu żadnego syfu nie widać .
  • Poziom 15  
    Co chcesz czyścić ,na moje wtryski aut.
    Podmień może na jakieś w miare pewne używki,niech zapali o własnych siłach i wtedy diagnostyka