Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Win 7 - Komputer nie włącza się + dziwne rzeczy

serafin152 15 Mar 2015 21:21 477 9
  • #1 15 Mar 2015 21:21
    serafin152
    Poziom 5  

Witam. Od dawna mam problemy z grafiką ale myślę że teraz chodzi o coś głębszego. Zaczęło się gdy uśpiłem komputer, gdy już z powrotem chciałem z niego skorzystać podziałał 5-6 sekund zawiesił się i już wymagany był reset. Po włączeniu na nowo od samego początku bardzo długo się ładowały poszczególne obrazki ( np zawsze napis ASUS płyty głównej był jakąś sekunde teraz ponad minutę) następnie ( gdzie pokazują się nazwy dysków itp) na całym ekranie porozrzucane były wykrzykniki. Gdy minęła sekwencja pojawiania się znaku windowsa ekran robi się czarny , zasilacz nagle zaczyna chodzić kilku krotnie głośniej wyświetla się no signal i koniec. Komputer próbowałem przywracać o miesiąc , naprawiać narzędziami windowsa i nic, ALE ALE działa na awaryjnym więc to nie wina grafiki z wyłączonymi sterownikami wszystko jest ok. Błagam o pomoc :).

Grafika : geforce 9800 atx
    zasilacz akyga 600W
    procesor intel i3 3.3 ghz

• Ups
  • #3 15 Mar 2015 21:26
    serafin152
    Poziom 5  

Dlaczego wymienić zasilacz? Jest nowy kupiony rok temu nie było z nim żadnych problemów za to kartę trzymam przy życiu na zimnych lutach od ponad roku

• Ups
  • #4 15 Mar 2015 21:29
    rtj71
    Spec od komputerów

Przeczytaj to co jest wyżej, to rozwieje wątpliwości :) Skoro wiesz co to zimne luty to wiesz też że nie opłaca się tego naprawiać (podgrzewania naprawą nie da się nazwać), podstaw inny zasilacz i inną kartę, nic innego - bezpiecznego dla komputera nie zrobisz.

• Ups
  • #6 15 Mar 2015 21:32
    serafin152
    Poziom 5  

Myślę że to nie ma nic wspólnego z tym że komputer nie chce działać. Poza tym nie mam innego zasilacza na zbyciu a kupować nowy mi się też nie widzi teraz za dużo wydatków :/ . Myślałem że powiecie mi dlaczego kompuer wariuje bo pisanie zmień to i to bo stare bo to złe jest nie na miejscu

Dodano po 50 [sekundy]:

Komputer działa w trybie awaryjnym więc wszystkie części są ok tylko wina leży w jakimś szczególe albo może większym szczególe

• #7 15 Mar 2015 21:33
    Asisienka23
    Poziom 24  

serafin152 napisał:
    Myślałem że powiecie mi dlaczego kompuer wariuje

Może właśnie dlatego, że ten "nowy" zasilaczopodobny chłam odmawia posłuszeństwa?

• #8 15 Mar 2015 21:34
    serafin152
    Poziom 5  

W takim razie jak teraz z tobą piszę ;)? Jestem 100% pewny że to nie wina zasilacza nawet tego "pseudo" zasilacza .

Moderowany przez master-007:

To nie jest miejsce na tego typu kłótnie, temat zamykam 3.1.9. Zabronione jest rozpowszechnianie treści ironizujących, prześmiewczych lub złośliwych, stanowiących przejaw braku szacunku do innych Użytkowników lub osób trzecich.
    3.1.11. Zabronione jest publikowanie wpisów nie zawierających merytorycznej treści (...)

• #9 15 Mar 2015 21:59
    Pentauer
    Poziom 9  

Być może jest to częściowy pad pamięci operacyjnej.
    Jeżeli masz dwie (lub więcej) kości pamięci - albo spróbuj zamienić je miejscami, albo wyjmij jedną z nich na zmianę z drugą. Jeżeli masz tylko jedną kostkę - może uda Ci się pożyczyć na próbę od kogoś.

• #10 15 Mar 2015 22:03
    rtj71
    Spec od komputerów

Karta jest uszkodzona, jeśli masz stację na podczerwień - wymień układ lub zrób reballing, proste :) Takiego zasilacza nie wymienia się z widzi mi się, tylko dlatego że przy spaleniu może pociągnąć za sobą więcej urządzeń i wtedy będzie problem, to że do tej pory miałeś szczęście nie znaczy że zawsze tak będzie - Twoja sprawa :)

Win 7 - Komputer nie włącza się + dziwne rzeczy

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME