Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Switche POE
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BCS31XX - Zapis monitoringu - serwer danych

15 Mar 2015 21:28 819 3
 • Poziom 6  
  Witam. Mam w swoim przydomowym monitoringu dysk 1T, chce zmienić na 2T i zacząłem się zastanawiać, czy np. zamiast kupować po prostu większy dysk, nie zastanowić się nad "własną chmurą". Chciałem zatem zapytać;
  - mam analogowy rejestrator, i kable koncentryczne do kamer (nie RJ45).
  Czy w związku z tym przy analogowym rejestratorze i kamerach nie IP jest w ogóle możliwy zapis na własnym serwerze materiału z monitoringu, czy nie ma takiej możliwości? Chodzi mi oczywiście o bezpośredni zapis na serwerze zamiast dysku w rejestratorze.
  Uprzejmie proszę wziąć pod uwagę, że jestem początkujący. Nie znalazłem odpowiedzi bezpośrednio na forum (jest wyłącznie mowa o kamerach IP w takiej konfiguracji), wiec pytam.
 • Switche POE
 • Poziom 14  
  jedyna szansa podpiąć dysk sieciowy po usb do rejestratora w którym nagrywanie ustawić na dysk zewnętrzny. Nie robiłem takiej konfiguracji więc jest tylko teoretyczna.
 • Switche POE

 • Poziom 43  
  @korek1 Dysk musi być w rejestratorze, archiwizacji tylko można dokonywać na zewnętrznych nośnikach, przez sieć.
 • Poziom 23  
  sosarek napisał:
  @korek1 Dysk musi być w rejestratorze, archiwizacji tylko można dokonywać na zewnętrznych nośnikach, przez sieć.


  Czysto teoretycznie to można DVR potraktować jako konwerter wideo, i instalując program SmartPSS mamy do wyboru również możliwość zainstalowania PC-NVR Który odpowiada za zewnętrzne nagrywanie. W taki sposób można by było nagrywać na zewnętrznym serwerze, a na DVR wyłączyć alarm o braku HDD, ale to oczewiście czysto teoretyczne rozważania bez sprawdzenia w praktyce.