Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki Kompresor kupić do malowania

15 Mar 2015 23:00 6717 6
  • Level 9  
    Witam chciałbym kupić kompresor do malowania samochodów myślę coś o 200l tylko jaka wydajność bo znalazłem Kraft&Dele 690l/Min Virgo 860l/Min Mar-pol 860l/Min Reko 720l/Min Ricambi 730l/Min
    I teraz interesuje mnie czy te kompresory są dobre, wytrzymałe i czy wystarczą do malowania.
    [30.03.2021, webinar elektroda] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 19  
    Do malowania nadaje się kżdy z powyższych, natomiast do lakierowania już żaden. Większy budżet i uznani producenci, Ty podałeś produkty z najniższej półki, następną półką są chińskie kupczyki i podobne i też nie są rewelacyjne. Wydajność efektywna ok. 500l/min.
  • Level 9  
    Wielkie dzięki a kompresor Stanley'a i gudepol są dobre czy też badziew z niskiej półki. Jakiej firmy są dobre kompresory??
  • Moderator of Electrical engineering
    Pierwsza uwaga jaka mi się nasuwa to zdziwienie że lakiernik nie wie że największym jego wrogiem podczas malowania będzie gromadząca się woda w zbiorniku powietrza . Więc zwykle kompresory bez stacji osuszania nie wchodzą w grę . Rozwiązaniem są kompresory śrubowe . Tu opis działania sprężarek i ich zastosowanie. I nie dlatego że chcę kogoś reklamować tylko sprężarka tłokowa sprawi ci dużo kłopotów z dobrym odprowadzeniem i osuszeniem wody . I najlepiej kolega wejdzie na fora dla lakierników (są takie )gdzie doradzą jaki i jakie parametry musi mieć .
    http://www.compair.com.pl/o-firmie/sprezone-powietrze,trzy-typy-sprezarek.html
  • Level 9  
    No śrubowe to już większa inwestycja ja myślałem nad zastosowaniem odwadniacza i jakiegoś kompresora.
  • Moderator of Electrical engineering
    No rybki albo akwarium . albo jesteś profesjonalistą i ktoś ci powierza samochód do malowania albo będą cię unikać klienci . Sprawa osuszacza i odfiltrowania wody jest sprawą zawsze dyskusyjną bo o ten sprzęt potrzeba dbać i kontrolować . Jeszcze raz polecam te fora, tam są też poruszane sprawy kompresorów tłokowych bo niektórzy je mają , to nie grzech .
  • Level 19  
    Przy śrubie też musisz mieć osuszacz, lakiernicy ją wybierają bo ma większe reżimy pracy między remontami i jest po prostu cichsza. Nie puszcza też tak oleju do potietrza jak tłokowa, ale problem wody też istnieje i tak jak kolega pisze potrzeba także osuszacza zziębniczgo.
    Potrzebne cijeszcze będą dwa pistolety po dwa tys., jeden za około 1 tys. i jeden za ok 400-500, tak na początek. Nie mówiąc o innych narzedziach. Jeżeli nie masz budynku z wszelkimi pozwoleniami na tego typu działalność i tak 100 - 150 tys. na narzędzia to lepiej nie zaczynaj przygody z lakierowaniem.