Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

mobilność dla rasperry pi 2

15 Mar 2015 23:49 645 4
  • Poziom 2  
    Witam.

Chciałbym prosić o podpowiedź w kwestii rozwiązania mobilności dla Rpi 2.
    Na początku przedstawię swoją wizję:
    Aktualnie Rpi działa stacjonarnie podłączona do TV (zasilacz 5V,2A), ale jak nie korzystać z zalet Rpi - stąd pomysł na "baterię".

Potrzebna jest mi do zbudowania przenośnej konsoli do gier, którą można by 'złożyć' w przeciągu 2 min. Rpi działa sobie spokojnie podłączone pod TV, chce ją po prostu odłączyć, zmienić karte sd i zabrać.

Poniekąd bateria spełniałaby funkcję 'mini UPS', stąd chciałbym aby to wyglądało:
    230v -> xxx -> Rpi.
    gdzie xxx - zasilacz 5v -> bateria (zelowy aku 6v, bateria od komórki, bądź jeszcze inne)
    - 12v zasilacz -> aku 12v zelowy -> 5v dla rpi
    - inne rozwiązanie o dobrych parametrach cena/sprawność

Odłączam zasilacz, zabieram baterię i Rpi i w drogę.
    Po powrocie podłączam ponownie Rpi do prądu, bateria się ładuje podczas pracy Rpi (w nocy)

Zależy mi na w miarę mobilnym rozwiązaniu, możliwości odpięcia zasilacza, bez wyłączania Rpi, czas pracy na baterii byłoby fajnie 4-5h, zadowolą mnie 3h. Ogólna idea działania - coś jak komórka.

Docelowo nie wiem ile będzie pobierać Rpi w wersji mobilnej - ( wpierw rozeznanie w temacie, później kupno kontrolera + lcd ~4') stąd rozumiem, że czasu pracy na baterii aktualnie nie da się określić dokładnie.

Czytałem już o rozwiązaniach mobilnych od akumulatorów po paluszki, ale takiej kombinacji nie znalazłem. Wiem również, że aż ciśnie się na usta stwierdzenie "skoro wyłączasz Rpi, aby zmienić kartę, wtedy podłączasz baterię i gotowe, a po powrocie po prostu ładujesz akumulator" i biorę taką opcję pod uwagę, ale skoro można spytać o przedstawiony schemat to czemu nie, może ktoś ma ciekawsze rozwiązanie.
  • Poziom 33  
    Może jakiś dobry power bank?
  • Poziom 2  
    Rozważałem tą opcje, ale nie znalazłem na popularnym serwisie aukcyjnym, przeglądając różne PB informacji który może pracować w trybie buforowym, większość podaje 1A, a wydawać ~200zł na sam PB, a gdzie lcd itp, to już się robi spora kwota jak na zabawkę.
  • Poziom 18  
    Akuratnie powerbank Xiaomi 10400mAh, może działać jako zasilacz buforowy, może zasilać
    RPi i jednocześnie doładowywanym, kosztuje jakieś 90zl na alledrogo.... Maksymalne obciążenie prądowe to 2A więc wystarczająco